Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, ianuarie 22, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » ATLETISM: Beatrice Maer, cele mai bune rezultate pentru CSŞ Târgovişte în prima etapă a CN de juniori III

Beatrice Maer

Prima etapă a Campionatului Naţional de atletism pentru juniori III a fost una destul de bună pentru sportivii de la CSŞ Târgovişte. Atleţii pregătiţi de Cornel Pătrăşcan, Mihai Prodan şi Nicolae Guţoiu au reuşit mai multe clasări pe podium la finalul competiţiei găzduite de Piteşti. Printre cei care s-au remarcat din plin au fost Beatrice Maer, Ionuţ Nicolae şi Ivona Ionaş.

Beatrice Maer a terminat de două ori pe locul 2, în probele de greutate şi de disc. În prima a reuşit o aruncare ce a măsurat 11,16 m, iar în a doua 36,82 m. Ionuţ Nicolae a bifat o poziţionare pe locul 2 la suliţă (45.23 m) şi un loc 3 la disc (39.59 m). În schimb, Ivona Ionaş a terminat pe 2 în proba de 800 m (2:24.78) şi pe 4 la 2.000 metri obstacole (8:01.73). Tot la juniori III, Denisa Predică a terminat pe 5 la 200 m, iar Alexandru Ştefan, pe 9 la 400 m.

Pe de altă parte la juniori II, rezultatele sportivilor de la CSŞ au fost următoarele: Ionuţ Nicolae (locul 7 la suliţă), Ionuţ Sandu (8 – suliţă şi 6 – greutate), şi Marius Matu (4 – disc şi 6 suliţă).