Știri, Muntenia-Sud, România|luni, ianuarie 18, 2021
Sunteți Aici Home » SPORT » ATLETISM: Diana Ivăncescu, locul 3 la Crosul “Loteriei Naționale”

ATLETISM: Diana Ivăncescu, locul 3 la Crosul “Loteriei Naționale”

atletism-diana-ivancescu

Atleta Diana Ivăncescu a terminat pe podium Crosul “Loteria Naționale”, desfășurat la București, la sfârșitul săptămânii trecute. Eleva Desdemonei Banu-Ionescu, de la CS Târgoviște, a încheiat cursa de 4.000 de metri pe locul al 3-lea. Pentru sportivă, acest concurs a fost unul dintre ultimele din acest an. Talentata atletă și-a propus ca sezonul următor să obțină o medalie de aur la una dintre probele la care va participa la Campionatele Naționale.

Tot la Crosul “Loteriei Naționale”, Cristian Stoean (CSȘ Târgoviște) a terminat concursl pe locul 6. În schimb, Gabriel Chiran (CSȘ Târgoviște) s-a clasat pe locul 2. Alți atleți de la CSȘ, antrenați de Nicolae Guțoiu și Mihai Prodan, care au mai participat la acest cros au ocupat următoarele locuri: Ana Maria Ene (loc.11), Roxana Poșchină (22) și Ivona Ionaș (28).