Știri, Muntenia-Sud, România|joi, aprilie 9, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » ATLETISM: Diana Ivăncescu va reprezenta România la Campionatul Balcanic pentru juniori I

IMG_0088

Veste excelentă primită de atleta Diana Ivăncescu la sfârșitul săptămânii trecute! Sportiva dâmbovițeană, legitimată la CS Târgoviște, a fost convocată la lotul național de junioare I al României, pentru Campionatul Balcanic, găzduit de Istanbul, pe 12 februarie. Eleva Desdemonei Banu va reprezenta România la competiția din Turcia în proba de 3 000 metri.

Balcaniada va reprezenta pentru Diana Ivăncescu primul concurs internațional la care va lua parte. La sfârșitul lunii ianuarie, atleta Clubului Sportiv Târgoviște s-a clasat pe locul 3 în cursa de 1 500 metri ce a contat pentru prima etapă a Campionatului Național pentru juniori I. În schimb, în proba de 3 000 m, târgovișteanca a terminat pe 4.