Știri, Muntenia-Sud, România|marți, noiembrie 19, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » BASCHET: CSM Târgovişte, de neoprit!

BASCHET: CSM Târgovişte, de neoprit!

baschet csm

CSM Târgovişte continuă să meargă din victorie în victorie în LNBF. Ritmul infernal la care au fost supuse elevele lui Dan Fleşeriu în ultima perioadă arată că nu le afectează în nici un fel pe acestea. Sub îndrumarea excelentă a tehnicianului Dan Fleşeriu, componentele CSM-ului par să nu mai aibă splină şi să lovească în plin orice adversar care le iese în cale.

După ce a dat de pâmânt, pe rând, cu Universitatea Cluj, Nova Vita Târgu Mureş, Rapid Bucureşti şi CSM Satu Mare, astăzi, liderul campionatului a răpus şi pe SCM CSŞ Craiova, cu scorul 94-51. În fieful oltencelor, campioana dâmboviţeană a mărşăluit neîncetat în cele 40 de minute de joc şi a contabilizat un nou succes clar.

Cu C. Givens şi A. Stoenescu în zi de graţie, CSM-ul şi-a asigurat cea de-a 19-a victorie stagională. Mai mult de atât, gruparea târgovişteană a fost net superioară adversarului, după ce şi-a asigurat succesul în fiecare sfert. După cinci dispute fără înfrângere, pentru campioana ţării urmează alte două partide facile, cu Phoenix Galaţi şi Olimpia Braşov, iar apoi derbi-ul, din deplasare, cu rivala Sepsi Sfântu Gheorghe.

SCM CSŞ Craiova – CSM Târgovişte 51-94 (21-27, 12-25, 8-14, 10-28)

Craiova: I. Moţăţeanu (11), A. Pop (10), A. Olteanu (6), M. Paige (14), L. Lungu – R. Matei, M. Radovic (8), J. Ninu (2). Antrenor: Paul Nicolae

Târgovişte: P. Green (11), S. Kirberg (2), M. Coker (14), A. Stoenescu (16), J. Watson (11) – A. Orosz (10), A. Huţanu (2), E. Dincă, P. Poole (8), C. Givens (20). Antrenor: Dan Fleşeriu