Știri, Muntenia-Sud, România|luni, noiembrie 20, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Chindia s-a calificat în optimile Cupei României

FOTBAL: Chindia s-a calificat în optimile Cupei României

Sursa foto: captură video Cătălin Valentin Clopotaru

Chindia Târgovişte a obţinut, în această după-amiază, o nouă victorie în faţa echipei Academica Clinceni, 1-0 în 16-imile Cupei României, după ce sâmbătă, 21 octombrie, a învins-o cu 2-0, în etapa a 13-a a Ligii 2. Ambele meciuri s-au disputat pe terenul ilfovenilor. Golul care a dus Chindia în optimile Cupei a fost marcat de Liviu Mihai, în minutul 79.

Duminică – 29 octombrie, târgoviştenii vor primi vizita fotbaliştilor de la CS Mioveni, partida urmând să înceapă la ora 15:00. Sunt aşteptaţi pe „Eugen Popescu”, peste 3.000 de spectatori. Argeşenii au acces şi ei în Cupa României, după ce au câştigat „loteria penalty-urilor” în faţa Petrolului Ploieşti.

Marea surpriză a 16-imilor Cupei României este AFC Hermannstadt, după ce a eliminat prim-divizionara FC Volun tari, deţinătoarea trofeului şi a Super cupei. Golul victoriei a fost reuşit în prelungiri.