Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, noiembrie 22, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Chindia Târgovişte a câştigat meciul cu invincibila Ripensia Timişoara!

FOTBAL: Chindia Târgovişte a câştigat meciul cu invincibila Ripensia Timişoara! 

Sursa foto: sportimpact.ro

Chindia Târgovişte a câştigat trei puncte în etapa a 7-a a Ligii 2, după ce a învins Ripensia Timişoara, echipă care a fost până acum invincibilă în actualul sezon. Singurul gol al partidei a fost marcat de Liviu Mihai, în minutul 3, după un şut la firul ierbii, din afara careului.

Sâmbăta viitoare, Chindia va juca în deplasare, cu ASA Târgu Mureş. Adversara sa a învins aseară, la Piteşti, echipa locală FC Argeş (1-2) şi a urcat pe primul loc în clasament, cel puţin până la finalul meciului dintre AFC Hermannstadt şi ASU Politehnica Timişoara, care va începe la ora 16:00.

Scorurile etapei a şaptea au fost obţinute de Dunărea Călăraşi, 5-1 cu Olimpia Satu Mare, şi CS Mioveni, 5-1 cu Ştiinţa Miroslava.

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara 1-0

Chindia: Popescu – Ciobotariu, Vătavu, Ispas, Martac – Nisipeanu (66 C. Matei), L. Mihai, Pencea, Dumitrașcu (73 C. Stoica) – Neicuțescu, Bâtfoi (82 Grigore). Antrenor: Nicu Croitoru.

Ripensia: Rădulescu – Vlădia (73 Bobină), Hecsko, Apro, Toma – Dumiter, Zaluschi, Stoi, Ungureanu – Mediop, Golda (60 Matiș). Antrenor: Remus Steop.

Liga 2 | Rezultate Etapa 7 (8-9 septembrie 2017)
FC Argeş – ASA Târgu Mureş 1-2
Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov 0-1
Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara 1-0
Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea 1-0
Academica Clinceni – Foresta Suceava 2-0
CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava 5-1
CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu 0-2
CS Afumaţi – UTA Arad 2-0
Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare 5-1
AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

Liga 2 | Program meciuri Etapa 8 (16 septembrie 2017)
Sportul Snagov – Olimpia Satu Mare 11:00
UTA Arad – Dunărea Călăraşi 11:00
Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi 11:00
ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti 11:00
Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt 11:00
Foresta Suceava – CS Mioveni 11:00
Luceafărul Oradea – Academica Clinceni 11:00
Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti 11:00
ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte 11:00
Dacia Unirea Brăila – FC Argeş 11:00

Alte articole:

Adaugă un Comentariu

*