Știri, Muntenia-Sud, România|duminică, ianuarie 21, 2018
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Chindia Târgovişte, încă o victorie în amicale

FOTBAL: Chindia Târgovişte, încă o victorie în amicale

chindia targoviste

Chindia Târgovişte se simte excelent în meciurile de pregătire. Divizionara B dâmboviţeană a ajuns la cea de-a patra victorie în jocurile amicale, după ce a învins, la limită (1-0), pe Juventus Bucureşti, într-un meci disputat pe terenul formaţiei din Capitală. Pentru echipa lui Nicu Croitoru, golul victorios a fost înscris de Stoica, în minutul 56.

În primele amicale ale verii, Chindia a mai trecut de CS Bloteşti (1-0) şi în două rânduri de FC Aninoasa (5-0 şi 4-0). Singurul eşec suferit de târgovişteni în testele de verificare a fost împotriva lui Dinamo Bucureşti (1-2).

În disputa cu Juventus, Chindia a apelat la o formulă de echipă alcătuită din Gârlea – Martac, C. Dinu, Vătavu, B. Dinu – Parghel, Anton – Nisipeanu, A. Ilie, Stoica – Ene, iar în repriza a doua au mai intrat Pătru, M. Dan, Voinea, B. Vasile, L. Mihai, Cherchez şi Popa.

Următorul amical pentru dâmboviţeni va fi, tot în deplasare, împotriva lui Rapid Bucureşti, miercuri, de la ora 18:00.