Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, mai 29, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Cupa României, faza județeană: Flacăra Moreni și FCM II Târgoviște sunt favorite

În prezența delagațiilor echipelor calificate și a unor înțelepți de la AJF Dâmbovița s-a efectuat tragerea la sorț ale semifinalelor Cupei României. Capii de serie au fost echipele din liga a 4-a, Flacăra Moreni și Atletic Fieni, adversarele lor urmând să fie Gaz Metan II Finta și FCM II Târgoviște din categoria Promoție. S-a stabilit ca data desfășurării penultimei faze să fie miercuri, 10 iunie.

Iată programul acestor meciuri:
Flacăra Moreni-Gaz Metan II Finta (stadionul Toma Panțu-Petrolul, din Târgoviște)
FCM II Târgoviște-Atletic Fieni (stadionul Dumitru Tică Popescu, din Pucioasa)

Meciurile încep de la ora 17:00. În caz de egalitate vor fi două reprize de câte 15 minute de prelungiri. În caz că și atunci va fi egalitate se va recurge la loviturile de departajare.