Știri, Muntenia-Sud, România|luni, decembrie 11, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Daniel Florea a marcat pentru campioana României

FOTBAL: Daniel Florea a marcat pentru campioana României

daniel florea

Dâmbovițeanul Daniel Florea și-a trecut în cont un nouă reușită în Liga I! Atacantul de 28 ani a marcat din nou pentru Astra Giurgiu, campioana României. De această dată, a făcut-o împotriva Concordiei Chiajna, într-un joc ce a contat pentru etapa a 25-a a campionatului.

În disputa cu ilfovenii, Astra s-a impus cu 3-1, iar dâmbovițeanul a înscris al doilea gol pentru formația antrenată de Marius Șumudică. Împotriva Concordiei, Florea a marcat în minutul 48, după ce i-a luat locul lui Lovin la pauză. Giurgiuvenii au mai punctat în acest joc prin Fabricio și Budescu.

Florea a ajuns după reușita cu Chiajna la cota 2 în actuala stagiune a Ligii I. Până la golul cu ilfovenii, acesta a mai puntat împotriva lui ASA Târgu Mureș, în runda a 9-a a campionatului.