Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, septembrie 22, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: FCM Târgovişte, învinsă la Roşiori în ultimul minut de joc

FOTBAL: FCM Târgovişte, învinsă la Roşiori în ultimul minut de joc

FCM Targoviste

FCM Târgovişte a terminat în genunchi meciul cu Sporting Roşiori, din a doua deplasare a returului. Gruparea din Şotânga a fost învinsă de teleormăneni în ultimele secvenţe ale partidei (3-2), când Floricel şi-a trecut în cont „dubla”, după ce tot el reuşise să deschidă scorul, în prima repriză a înfruntării. Al doilea gol al Sportingului a fost realizat de Bocănete, la capătul primei ore de joc. Pentru FCM, cele două reuşite au fost semnate de Leţu şi Dragnea, în actul secund al meciului.

În partida cu teleormănenii, Puiu Becheanu a mizat pe o formulă de echipă alcătuit din Zgâmbău – Daia, Coman, Oprea, T. Calofir – Maria (46 Dumitru), Mândru (48 Dragnea), Mihăilă (80 Lungeanu), Enescu (89 Neagu) – Săndulescu, Leţu.

Eşecul cu Roşiori a fost cel de-al optulea pentru dâmboviţeni în actuala stagiune. Chiar dacă s-a înclinat la limită, în runda a 17-a a campionatului, formaţia finanţată de Ghiorghi Zotic va staţiona pe locul 11 în seria C3.

Runda viitoare, Municipalul va întâlni, pe teren propriu, pe CS Afumaţi, o candidată la promovare în eşalonul secund.