Știri, Muntenia-Sud, România|luni, august 19, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: FCM Târgovişte, semi-eşec în prima etapă a returului

FOTBAL: FCM Târgovişte, semi-eşec în prima etapă a returului

fcm targoviste

FCM Târgovişte a început printr-un semi-eşec returul campionatului, după ce a terminat nedecis meciul cu FC Podari (1-1), de pe teren propriu. În disputa cu vecina de clasament, Municipalul a reuşit să deschidă scorul, prin Săndulescu (30), dintr-o lovitură de pedeapsă obţinută de Mândru, dar în ultimul minut al primei reprize adversarul a restabilit egalitatea pe tabelă prin Răduţ, dintr-o lovitură liberă.

Până la reuşita lui Săndulescu, gruparea din Şotânga a mai avut posibilitatea înscrierii unui gol prin Ionescu, în minutul 23, dar acesta a irosit cu nonşalanţă penalti-ul obţinut de fostul jucător al Chindiei Târgovişte. La capătul remizei cu FC Podari, FCM continuă să rămână în continuare în zona „nisipurilor” mişcătoare, pe locul 12, cu doar 14 puncte acumulate, din tot atâtea meciuri susţinute.

Etapa viitoare, trupa lui Puiu Becheanu va evolua, în deplasare, împotriva codaşei Astra 2 Giurgiu.

FCM Târgovişte – FC Podari 1-1 (1-1)

Marcatori: Săndulescu (30 – pen)/ Răduţ (44).

FCM: Zegheru – I. Constantin, Coman, Oprea, T. Calofir – Dragnea (68 Lungeanu), Ionescu (77 Neagu), Mândru, Enescu (87 Mădăran) – Leţu, Săndulescu. Antrenor: Haralambie Becheanu

FC Podari: Mecea – Ciocioană, Dina, Dreşcă, Stănia – Dragomir, Rioşanu (72 Stancu), Mirescu (59 Surugiu), Preda – Răduţ (83 Ştefan), Pârvu. Antrenor: Dragoş Bon.

Stadion „Alpan” (Şotânga).

Au arbitrat: Sergiu Anton – Mihăiţă Necula, Ionuţ Neacşu (toţi din Bucureşti). Observatori FRF: Zoltan Tamaş (Odorheiu Secuiesc) şi Marian Rusu (Bucureşti).

Cartonaşe galbene: Leţu (32), I. Constantin (35), Lungeanu (71)/ Mecea (23), Dina (30).