Știri, Muntenia-Sud, România|luni, octombrie 21, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Flacăra Moreni a „pârjolit” Fieniul

FOTBAL: Flacăra Moreni a „pârjolit” Fieniul

fotbal Flacara Moreni

Flacăra Moreni a obţinut o nouă victorie la scor în campionatul judeţean. De această dată, elevii lui Gabriel Paraschiv au aplicat o corecţie de ţinut minte lui Atletic Fieni, una dintre echipele puternice ale competiţiei. În penultimul meci de pe teren propriu din acest sezon, „lupii” morenari s-au descătuşat total şi au trecut de „cimentişti” cu un neverosimil 7-0! Pentru a-şi asigura o victorie atât de categorică, Flacăra a lovit neîncetat poarta adversă în ambele reprize, prin Pârvu, Drăgan (2), Acasandrei, Negrea, Huţuşoru şi Cârnaru. Chiar dacă şi-a asigurat un succes la scor, gruparea de pe Cricov, continuă să rămână pe locul secund în clasament, la trei puncte distanţă de liderul din Aninoasa.

Meciul de la Aninoasa, întrerupt în minutul 31

În ceea ce o priveşte pe FC Aninoasa, aceasta şi-a asigurat o victorie destul de lejeră în meciul cu Progresul Mătăsaru. După 31 de minute de joc, arbitrul Viorel Danciu a fost nevoit să întrerupă partida la scorul de 1-0 pentru gazde, din cauza faptului că antrenorul-jucător al Progresului, Mihăiţă Ene, nu a vrut să părăsească terenul de joc, după ce a văzut cartonaşul roşu, pentru injurii vehemente la adresa „fluieraşului”. Cum speţa acestei întâlniri va fi judecată de Comisia de Competiţii şi Disciplină a AJF Dâmboviţa, Aninoasa va câştiga meciul cu 3-0.