Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, mai 25, 2018
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Găeşteanul Florin Tănase a ajuns la cota 3 în tricoul Stelei București

FOTBAL: Găeşteanul Florin Tănase a ajuns la cota 3 în tricoul Stelei București

Florin Tănase, la minge

Dâmbovițeanul Florin Tănase continuă seria golurilor pentru Steaua București. Atacantul achiziționat în vară de la Viitorul Constanța a ajuns la cota 3, sub comanda lui Laurențiu Reghecampf, și la a doua reușită consecutivă în campionat. Chiar dacă Steaua s-a înclinat în fața lui CFR Cluj cu 1-2, în etapa a 9-a a Ligii I, găeșteanul a reușit să înscrie singurul gol al formației bucureștene, în prima repriză a întâlnirii.

În minutul 20, “Tase” a restabilit egalitatea la unu după ce Bud a deschis scorul opt minute mai devreme. După reușita cu CFR, dâmbovițeanul a ajuns unul dintre principalii marcatori ai Stelei în acest campionat, cu trei goluri marcate. Al doilea “puncher” al formației bucureștene în actuala stagiune este Boldrin, jucător ce și-a trecut în cont tot trei goluri.