Știri, Muntenia-Sud, România|duminică, septembrie 15, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Kinder Târgoviște a câștigat turneul Junior Cup Viitorul Argeș

FOTBAL: Kinder Târgoviște a câștigat turneul Junior Cup Viitorul Argeș

kinder

Cei mici fotbaliști de la Kinder Târgoviște au strălucit la cea de-a 6-a ediție a turneului Junior Cup Viitorul Argeș. Echipa antrenată de Eduard Prisăcaru a devenit campioană la categoria copii născuți 2010-2011. Kinder și-a asigurat primul loc la competiția de la Pitești, după ce a înregistrat patru victorii (4-0 cu Viitorul Argeș I, 4-1 cu Atletic Slatina, 12-0 cu Viitorul Argeș II, 4-2 cu Chindia Târgoviște) și doar o înfrângere, cu Atletic Bradu (1-2).

Din lotul Kinderului s-a remarcat din plin Ciprian Bălașa, fiul cel mic al fostului căpitan al Chindiei Târgoviște, Cristian Bălașa. Micuțul fotbalist a fost desemnat de organizatori jucătorul turneului la finalul întrecerii. Pe lângă trofeul de cel mai bun fotbalist, Bălașa s-a caracterizat ca fiind și unul dintre principalii golgeteri ai competiției.

ciprian balasa

Imediat după câștigarea turneului, componenții Kinderului au dedicat victoria colegului lor Ciprian Nica, jucător ce și-a sărbătorit ziua de naștere în a doua zi din această săptămână.

Lotul Kinderului pentru Junior Cup Viitorul Argeș a cuprins următorii jucători: Darius Cristea – portar, Vlad Dumitrache, Denis Ploieșteanu, David Băncilă, Andrei Ban, Ciprian Nica, Rareș Lixandru, Ștefan Goian, Ciprian Bălașa, Rafael Sima, Mario Matei, Eduard Mușat și Alexandru Chițu – jucători de câmp.

În cadrul aceluiași turneu, Chindia Târgoviște (antrenor Ionuț Iugulescu) a terminat pe locul 2.