Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, noiembrie 15, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Kinder Târgovişte a încheiat fără victorie Memorialul „Gheorghe Ene”

FOTBAL: Kinder Târgovişte a încheiat fără victorie Memorialul „Gheorghe Ene”

kinder targoviste

Turneul final al Memorialului „Gheorghe Ene” s-a dovedit extrem de puternic pentru Kinder Târgovişte. Campioana judeţului Dâmboviţa a încheiat întrecerea fără nici un punct obţinut, chiar dacă turneul este găzduit de Sala Sporturilor din Târgovişte. În grupa A a competiţiei, echipa lui Cosmin Toboşaru a înregistrat trei înfrângeri din tot atâtea meciuri.

În prima zi a turneului, Kinder s-a recunoscut învinsă de Interstar Sibiu (1-2) şi de Academia Gheorghe Hagi (0-2), iar astăzi, când au fost programate ultimele jocuri din faza grupelor, micii fotbalişti târgovişteni s-au înclinat în faţa lui LPS Suceava (0-2). La capătul meciurilor din grupe, gruparea dâmboviţeană a încheiat Memorialul „Gheorghe Ene” pe locul 7. Singurul gol al Kinderului la turneul final a fost marcat de Penică în partida cu Interstar Sibiu.

În faza finală a Memorialului, Cosmin Toboşaru a mizat pe un lot alcătuit din următorii jucători: David Flaider, Iustin Oprea, Claudiu Şeran, Eric Călugărescu, Mihai Toma, Sebastian Băicoianu, Ianoş Bucureşteanu, Damian Băicoianu, Alexandru Matei, Fabian Penică şi Mihai Alexandru.

Mâine, de la ora 11:00 va avea loc finala mare a turneului (Academia Gheorghe Hagi – CFR Cluj), iar o oră mai devreme se va disputa finala mică (LPS Suceava – Prosport Focşani). De asemenea, tot mâine, înainte de startul marii finale, va avea loc şi o conferinţă de presă, la care vor fi prezenţi Pavel Velcotă (preşedintele comisiei de copii şi juniori din cadrul FRF), Jean Vlădoiu (fost internaţional român) şi Ciprian Prisăcaru (managerul turneului final).