Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, februarie 28, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Muşcaţi de „câini”! Chindia, învinsă în repriza a doua de Dinamo

FOTBAL: Muşcaţi de „câini”! Chindia, învinsă în repriza a doua de Dinamo

chindia

Chindia Târgovişte a încheiat printr-o înfrângere cel mai important test al verii. Dâmboviţenii s-au înclinat, în această după-amiază, în faţa lui Dinamo Bucureşti, cu scorul de 1-4, la baza sportivă de la Săftica. Chiar dacă au deschis scorul prin Honciu, în minutul 13, roş-albaştrii au cedat neîncetat terenul după ce Dinamo a restabilit egalitatea prin Lazăr, cu zece minute înainte de finalizarea primei reprize.

Actul secund a aparţinut în totalitate lui Dinamo, echipă care a mai punctat de trei ori prin Anton (64 –pen), Târcoveanu (69) şi P. Petre (89). Pentru Chindia, înfrângerea cu Dinamo a fost a doua din cadrul testelor de verificare programate în această vară, după cea cu CS Baloteşti.

Marţi şi miercuri, târgovişteni vor susţine, pe „Eugen Popescu”, alte două jocuri de verificare în compania viitoarelor colege de serie, CS Baloteşti şi Juventus Bucureşti.

Dinamo Bucureşti – Chindia Târgovişte 4-1 (1-1)

Marcatori: Lazăr (45), Anton (64 – pen), Târcoveanu (69), P. Petre (89)/ Honciu (13).

Dinamo: Brănescu – Hanca, Marc, Mevlja, S. Filip – Şerban, Busuladzic, Palic – Rotariu, Gnohere, Lazăr. Au mai jucat: Penedo – Olteanu, Navarro, Anton, P. Petre, M. Popescu, Dudea, Corbu, Târcoveanu. Antrenor: Ioan Andone.

Chindia: Meilă – Pătru, Vătavu, Ispas, Martac – Neagoe, Honciu, L. Mihai, Parghel – Cherchez, Popa. Au mai jucat: Aioani – Neguţ, Nisipeanu, Roşciugă, Pencea, Grigore. Antrenor: Nicu Croitoru.

Răspuns la FOTBAL: Muşcaţi de „câini”! Chindia, învinsă în repriza a doua de Dinamo