Știri, Muntenia-Sud, România|marți, octombrie 17, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Punct obținut de la punctul cu var! Flacăra Moreni, salvată de Andrei Iliescu la Alexandria

img_9920

Flacăra Moreni continuă să rămână neînvinsă în Liga a 3-a și după etapa a 8-a. Gruparea de pe Cricov a obținut un punct mare în deplasarea de la Alexandria, după ce a remizat 2-2 cu formația din localitate FCM. Șansa a surâs din plin “lupilor” de pe Cricov pe un teren unde gazdele nu au pierdut niciodată după revenirea în eșalonul terț. Chiar dacă Alexandria a condus cu 2-0, la capătul reușitelor semnate de F. Radu (22) și Jenaru (51), Flacăra a revenit pe tabelă, restabilind egalitatea în ultimele 25 de minute ale întâlnirii. Într-un interval de doar doar zece minute, atacantul Andrei Iliescu a dus scorul la 2-2, după ce a tranformat cu precizie două penalty-uri (65, 75), obținute de D. Iliescu și Negrea, după ce au fost faultați în suprafața de pedeapsă de Paraschivoiu și O. Gheorghe. În disputa cu Alexandria, antrenorul Gabriel Paraschiv a aruncat în luptă un “11” alcătuit din Halcu – Matei, Acasandrei, Pârvu, Tronaru – L. Plăcintă, M. Plăcintă – Drăgan (55 Ene), Rogojină (55 D. Iliescu), Negrea (83 Cârnaru) – A. Iliescu. După punctul obținut cu teleormănenii, Flacăra se menține pe treapta a doua a podiumului din C3, cu 13 puncte acumulate, iar runda viitoare, va înfrunta pe CS Podari, pe malul Cricovului.