Știri, Muntenia-Sud, România|marți, ianuarie 28, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Adrian Pătulea, la cota 22 pentru Farul Constanţa!

FOTBAL: Adrian Pătulea, la cota 22 pentru Farul Constanţa!

patulea

Dâmboviţeanul Adrian Pătulea a încheiat în forţă play-off-ul Ligii a 2-a. Atacantul târgoviştean a reuşit să-şi treacă în cont o nouă „dublă” pentru Farul Constanţa. La ultimul joc din acest sezon, echipa de la malul Mării a remizat 2-2 cu Dacia Unirea Brăila, iar Pătulea a fost principalul om de gol al „marinarilor”, înscriind ambele reuşite ale formaţiei antrenate de Ion Barbu.

Dâmboviţeanul a marcat primul gol în poarta brăilenilor în minutul 12, iar pe al doilea, în actul secund, în minutul 53, printr-o lovitură de cap. Pătulea a realizat o „doppietta” şi în penultima etapă a campionatului, când Farul a învins Dunărea Călăraşi cu 3-2.

La capătul reuşitelor cu Brăila, târgovişteanul a ajuns la cota 8 pentru Farul în play-off, dar şi unul dintre principalii golgeteri ai seriei B1, cu 22 de goluri marcate de-a lungul sezonului. În play-off, Pătulea nu a putut evolua în toate meciurile pentru că a fost exclus din lot o perioadă de timp din cauza unui conflict avut cu oficialii clubului.