Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, noiembrie 13, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Târgoviştenii Reghecampf şi Ţermure au câştigat Cupa Ligii cu Steaua

FOTBAL: Târgoviştenii Reghecampf şi Ţermure au câştigat Cupa Ligii cu Steaua

reghecampf-termure

Antrenorii târgovişteni Laurenţiu Reghecampf (principal) şi Cristian Ţermure (secund) au încheiat în forţă sezonul 2015-2016 cu Steaua Bucureşti. Cu o săptămână înainte de startul noii stagiuni, aceştia au reuşit să câştige cu formaţia bucureşteană trofeul Cupei Ligii. În ultimul act al întrecerii, Steaua a trecut de Concordia Chiajna cu scorul de 2-1, la capătul unui joc care a avut nevoie de prelungiri.

Reuşitele Stelei au fost semnate de Momcilovic (60) şi de Hamroun, din penalti (111), iar pentru Chiajna singurul marcator a fost Pena (88). După succesul cu Concordia, Steaua a ajuns să bifeze al doilea trofeu de acest fel, în ultimele două sezoane.

Bogdan Bucurică a reprezentat un alt dâmboviţean care s-a aflat printre protagoniştii finalei Cupei Ligii. Acesta a evoluat toate cele 120 de minute pentru Concordia, iar la final a plâns pe teren, după ce echipa sa a pierdut trofeul în dauna grupării antrenate de Reghecampf.