Știri, Muntenia-Sud, România|duminică, martie 29, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Trei echipe dâmboviţene, angrenate în turul I al Cupei României

FOTBAL: Trei echipe dâmboviţene, angrenate în turul I al Cupei României 

fotbal

Ieri, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, s-a stabilit programul primei fazei a Cupei României, ediţia 2015-2016. În primul tur al competiţiei KO, vor participa 74 de echipe, iar judeţul Dâmboviţa va fi reprezentat de trei formaţii: FCM Târgovişte, Urban Titu (ambele divizionare C) şi Flacăra Moreni (câştigătoarea Cupei la nivel de judeţ). După împerecherea echipelor, unde s-a ţinut cont de criteriul geografic, Urban Titu va înfrunta CS Unirea Izvoarele (Giurgiu), iar FCM Târgovişte va întâlni Flacăra Moreni, într-un duel 100% dâmboviţean.

Cum meciurile din acest tur se joacă într-o singură manşă (15 iulie, ora 17:30), pe terenul echipei mai slab cotate, Titu va evolua pe terenul giurgiuvenilor, iar Municipalul se va deplasa pe terenul „lupilor” morenari.

În runda inaugurală a competiţiei vor lua parte toate cele 42 de câştigătoare ale Cupei la nivel judeţean şi toate divizionarele C care au terminat în partea secundă a clasamentului, în ultimul sezon. Turul doi al Cupei va avea loc pe 29 iulie, iar la startul acestuia se vor regăsi 42 de competitoare.

Programul complet al meciurilor din primul tur

Flacăra Moreni – FCM Târgovişte
Unirea Izvoarele (GR) – Urban Titu
Bucovina 2 Pojorâta (SV) – Bucovina Rădăuţi (SV)
Victoria Horia (NT) – CSM Paşcani (IS)
Rapid Dumeşti (IS) – Inter Dorohoi (BT)
SC Bacău 2 – Ceahlăul 2 Piatra Nemţ
Atletico Vaslui – Sporting Lieşti (GL)
Granitul Babadag (TL) – Oţelul 2 Galaţi
Avântul Valea Mărului (GL) – Metalosport Galaţi
FC Viitorul 2 (CT) – Callatis Mangalia (CT)
FC Puieşti (BZ) – Victoria Traian (BR)
Euromania Dumbrăveni (VN) – FC Păpăuţi (CV)
FC Păpăuţi 2 (CV) – FC Zagon (CV)
Victoria Muntenii Buzău (IL) – Viitorul Axintele (IL)
Voinţa Buftea (IF) – Inter Clinceni (IF)
FC Chitila (B) – Voinţa Snagov (IF)
Victoria Chirnogi (CL) – Viitorul Domneşti (IF)
Voinţa Budeasa (AG) – Mucelul Câmpulung (AG)
Unirea Brânceni (TR) – CS Vişina Nouă (OT)
Voinţa Sibiu – Înfrâţirea Agromec Hărman (BV)
Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – Avântul Reghin (MS)
ASA TG. Mureş 2 – CS Iernut (MS)
FC Olt – Flacăra Horezu (VL)
ACS Dumitra (BN) – Gloria Progresul (BN)
Viitorul Ulmeni (MM) – Unirea Dej (CJ)
Luceafărul Bălan (SJ) – Sănătatea Cluj
Someşul Apahida (CJ) – Arieşul Turda (CJ)
Bihorul Beiuş (BH) – Olimpia 2 Satu Mare
Performanţa Ighiu (AB) – Industria Galda (AB)
Şoimii Lipova (AR) – CS Ineu (AR)
Şoimul Băiţa (HD) – CS FC Hunedoara
CS U Craiova 2 (DJ) – Viitorul Craiova (DJ)
Panduri Cerneţi (MH) – CS Podari (DJ)
Ripensia Timişoara – Minerul Mehedinţi
Gilortul Tg. Cărbuneşti (GJ) – Minerul Motru (GJ)
CSM Şcolar Reşiţa (CS) – Ştiinţa Turceni (GJ)
CS Păuleşti (PH) – AFC Astra 2 (PH).

Ionuţ Parghel

Adaugă un Comentariu

*