Știri, Muntenia-Sud, România|joi, ianuarie 21, 2021
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Urban a rătăcit drumul spre porțile Atleticului, în amicalul de la Bradu

urban - bradu

S-a jucat de la egal la egal în prima repriză. Echipa din Titu a fost harnică, lucidă și precisă în apărare. Și-a creat și câteva ocazii la poarta lui Dinescu. După pauză, elevii lui Rică Neaga au slăbit ritmul și a rătăcit drumul spre buturile Atleticului. Argeșenii au lovit năucitor la începutul reprizei secunde prin A.Tănase (47) și Păvăluță (50) care au făcut ca scorul să arate 2-0. Cu orgoliul rănit, Urbanul a urcat în atac și Corbu (55) a micșorat din diferență, 2-1. Apoi, jucătorii introduși și-au rătăcit pe rând busola paselor precise. Temelia echipei din Titu s-a surpat în min.83, când Popa a înscris pentru 3-1. După meci, jucătorii de la Urban s-au reîntors în cantonamentul de la Hagioaica, unde vor sta până pe 16 august. La Urban vor mai veni cel puțin trei jucători noi.

Săptămâna următoare, Urban va mai disputa trei meciuri amicale, cu: SC Muscelul Câmpulung (miercuri, 13 august), Atletic Bradu (joi, 14 august) și CS Mioveni (sâmbătă, 16 august). Toate meciurile vor avea loc la Hagioaica.

Atletic Bradu-Urban Titu 3-1 (0-0)

Au marcat: A.Tănase (min.47), Păvăluță (5), Popa (83)/Corbu (55). Meciul s-a jucat la Bradu (pe teren sintetic, în nocturnă)

Atletic: Dinescu-Diță, Șerban, Șerbănică, A.Tănase-Slavu, Frăsineanu, Păun, Ruță-Păvăluță, Ciocotoiu.Au mai jucat: M.Tănase, Popa, Bărbulescu, Gâcina. Antrenor: Cornel Frăsineanu

Urban: Iordan-Dicu, Ștefănescu, Butoi, Mirescu-Stan, Penescu, Corbu, Cârstea-Rădescu, Neguț.Au mai jucat: M.Mihai-Ivașcu, Constantin, Anghel, Nedelcu, Tudor, Lăcrățeanu, Militaru.N-au putut juca: Lică, Pâslaru, Petculescu (accidentați). Antrenori: Rică Neaga și Remus Bărbărie