Știri, Muntenia-Sud, România|sâmbătă, decembrie 14, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » LUPTE: Argint şi bronz pentru sportivele de la CSŞ Târgovişte la CN pe plajă

LUPTE: Argint şi bronz pentru sportivele de la CSŞ Târgovişte la CN pe plajă

lupte 2

Micile luptătoare ale Clubului Sportiv Şcolar Târgovişte au încheiat într-o notă pozitivă Campionatul Naţional Individual pe plajă pentru copii I şi II. În cadrul concursului găzduit de Amara, elevele lui Cornea Cornea au urcat de două ori pe podiumul de premiere, dar niciodată nu au făcut-o pe cea mai înaltă treaptă a acestuia.

Astfel, pentru clubul târgoviştean cel mai bun rezultat, la aceste Naţionale, a fost obţinut de Tania Ionescu. Micuţa luptătoare dâmboviţeană a reuşit să-şi adjudece medalia de argint, după ce s-a clasat pe locul secund la categoria 50 de kilograme. În schimb, Simona Ionescu a intrat în posesia bronzului, la capătul unui succes contabilizat în finala mică a categoriei 40 de kilograme.

La un pas de o poziţionare pe podium s-a aflat şi Elena Nae (35 kg), dar în cele din urmă aceasta a terminat concursul pe locul 5. În schimb, Claudiu Cazacu (50 kg), Adrian Bârdeş (70 kg) şi Antonio Coman (+70 kg) au încheiat competiţia pe locul 7.