Știri, Muntenia-Sud, România|duminică, decembrie 8, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » LUPTE: Trei medalii de argint pentru luptătoarele de la CS Târgoviște la Cupa României

luptatoare cs tgv

Luptătoarele Clubului Sportiv Târgoviște au încheiat în forță ediția din acest an a Cupei României la lupte libere, desfășurată în Sala Sporturilor din Constanța. Sportivele antrenate de Cornel Cornea au reușit să urce de trei ori pe podiumul de premiere al puternicul concurs destinat senioarelor.

Primul argint a fost adjudecat de Maria Cioclea la categoria 48 de kilograme, iar al doilea de Georgiana Filip Paic, la categoria 63 de kilograme. Ultimul argint pentru clubul dâmbovițean a fost adus de Diana Vlăsceanu, în ultima zi de concurs, la categoria 72 de kilograme. Mai mult de atât, în urma celor trei clasări pe podium, Clubul Sportiv Târgoviște a terminat pe locul 3 în clasamentul general în ceea ce privește numărul de medalii cucerite.