Știri, Muntenia-Sud, România|joi, aprilie 15, 2021
Sunteți Aici Home » ACTUALITATE » PROGRAM: Pianistul Florin Răducanu continuă seria concertelor dedicate Zilelor Cetăţii Târgovişte

PROGRAM: Pianistul Florin Răducanu continuă seria concertelor dedicate Zilelor Cetăţii Târgovişte 

Sursa foto: www.ziarulmetropolis.ro

Manifestările dedicate „Zilelor Cetăţii Târgovişte” continuă joi, 10 septembrie, de la ora 20:00, cu un concert de jazz la Curtea Domnească, susţinut de Florin Răducanu, pianist, compozitor şi orchestrator. Florin Răducanu este un nume important în lumea jazz-ului românesc şi a participat la numeroase competiţii naţionale şi internaţionale. „Zilele Cetăţii Târgovişte” se vor încheia duminică – 13 septembrie.

PROGRAM COMPLET ZILELE CETĂŢII TÂRGOVIŞTE

Joi, 10 septembrie

10:00 – 23:00 – Târgul de Anticariat – Locație: Piața Revoluției (Centrul Vechi)
11:00 – 23:00 – Zona tineret – Free Spirit – Concurs de Graffiti, Karaoke, Manifestări gratuite – Locație: Peninsulă (Parcul Chindia)
11:00 – Zona copii – Teatru, Desene pe asfalt, face painting – Locație: Teatrul de Vară
11:00 – 13.00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație:Parcul Chindia (Ruine)
16:00 – Cupa Cetății la Tenis de Câmp – Locație: Parcul Chindia (terenuri)
16:00 – Deschidere Târgul Meșterilor Populari – Locație: Parcul Mitropoliei
17:00 – Garda Cetății – Traseu: Parcul Chindia (zona Ruine) – Calea Domnească – Curtea Domnească – ieșire Str. Coconilor – Parcul Chindia
17:00 – 19:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
18:00 – Teatru pentru copii în cartiere – Locație: Micro IX – Parcul Așchiuță
18:00 – Gala de Excelență a Municipiului Târgoviște – Locație: Teatrul Tony Bulandra
20:00 – Cetatea Artei – Concert Jazz – Florin Răducanu – Locație: Curtea Domnească
21:00 – Proiecție film – Locație: Teatrul de Vară

Vineri, 11 septembrie

09:00 – 21:00 Turneul CUPA CETĂȚII LA FOTBAL și FOTBAL – TENIS – Locație: Sala Polivalentă
10:00 – 23:00 – Târgul de Anticariat – Locație: Piața Revoluției (Centrul Vechi)
10:00 – 23:00 – Târgul Meșterilor Populari – Locație: Parcul Mitropoliei
11:00 – 23:00 Zona tineret – Free Spirit – Concurs de Graffiti, Karaoke – Locație: Peninsulă (Parcul Chindia)
11:00 – Zona copii – Teatru – Desene pe asfalt, pace paintig – Locație: Teatrul de Vară
11:00 – 13:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
16:00 – Cupa Cetății la Tenis de Câmp – Locație: Parcul Chindia (terenuri)
17:00 – Garda Cetății – Traseu: Parcul Chindia (zona Ruine) – Calea Domnească – Curtea Domnească – ieșire Str. Coconilor – Parcul Chindia
17:00 – 19:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
18:00 – Teatru pentru copii în cartiere – Locație: Micro XI – Locul de joacă
18:00 – Vârsta de Aur – Recital Fanfară – Premierea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de căsnicie – Locație: Parcul Chindia (Foișor)
19:00 – Cetatea Artei – Recital Orchestra Simfonică Muntenia – Locație: Curtea Domnească
19:30 – PARADA ZILELOR CETĂȚII TÂRGOVIȘTE – Traseu: Gara Târgoviște – B-dul Carol I – B-dul Mircea cel Bătrân – Calea Domnească – Parcul Chindia
20:45 – Spectacol fachiri, joggleri – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
21:00 – Spectacolul istoric Vlad Voievod Drăculea – Asociația Culturală Lupii Albi. Participă actorii: Bogdan Jianu, Carmen Tănase, George Alexandru, Ioan Isaiu etc. – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
22:00 – Proiecție film – Locație: Teatrul de Vară

Sâmbătă, 12 septembrie

09:00 – Cupa Cetății la Tenis de Câmp – Locație: Parcul Chindia (terenuri)
09:00 – 21:00 Turneul CUPA CETĂȚII LA FOTBAL și FOTBAL – TENIS – Locație: Sala Polivalentă
10:00 – Vânătoarea de Comori – Interact Târgoviște – Locații: Obiective turistice din Târgoviște
10:00 – 23:00 – Târgul de Anticariat
11:00 – Demonstrații de drill, prezentare uniforme și armament istoric Asociația „6 Dorobanți” – Asociația Deutche Freikorps – Locație: Piața Revoluției (Centrul Vechi)
10:00 – 23:00 – Târgul Meșterilor Populari – Locație: Parcul Mitropoliei
11:00 – 23:00 Zona tineret – Free Spirit – Concurs de Graffiti, Karaoke, concurs de idei – Locație: Peninsulă (Parcul Chindia)
11:00 – Zona copii – Teatru, desene pe asfalt, face paintig – Locație: Teatrul de Vară
11:00 – 13:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
16:00 – Cupa Cetății la Tenis de Câmp – Locație: Parcul Chindia (terenuri)
16:00 – Turul Cetății Târgoviște pe bicicletă / Opriri la obiective de interes cultural – istoric de pe raza municipiului Târgoviște – Plecare: Primăria Târgoviște
17:00 – Garda Cetății – Traseu: Parcul Chindia (zona Ruine) – Calea Domnească – Curtea Domnească – ieșire Str. Coconilor – Parcul Chindia
17:00 – 19:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
18:00 – Demonstrații de drill, prezentare uniforme și armament istoric – Asociația „6 Dorobanți” – Asociația Deutche Freikorps – Locație: Piața Revoluției (Centrul Vechi)
18:00 – Teatru pentru copii în cartiere – Locație: Micro VI – Locul de Joacă (Gr. Nr.16)
18:00 – Vârsta de Aur – Recital fanfară – Locație: Parcul Chindia (Foișor)
19:00 – Cetatea Artei – Prezentare de Modă – Atelier by Lukyana Gropescu – Locație: Curtea Domnească
20:00 – CONCERT – Artiști locali şi Alina Eremia, HOLOGRAF, ȘTEFAN BĂNICĂ – Locație: Piața Tricolorului
22:00 – Proiecție film – Locație: Teatrul de Vară

Duminică, 13 septembrie

09:00 – Cupa Cetății la Tenis de Câmp – Locație: Parcul Chindia (terenuri)
09:00 – 13:00 – Turneul CUPA CETĂȚII LA FOTBAL și FOTBAL – TENIS – Locație: Sala Polivalentă
10:00 – 23:00 – Târgul de Anticariat
11:00 – Demonstrații de drill, prezentare uniforme și armament istoric – Asociația „6 Dorobanți” – Asociația Deutche Freikorps – Locație: Piața Revoluției (Centrul Vechi)
10:00 – 23:00 – Târgul Meșterilor Populari – Locație: Parcul Mitropoliei
11:00 – 23:00 Zona tineret – Free Spirit / Concurs de Graffiti, Karaoke, concurs de ideo – Locație: Peninsulă (Parcul Chindia)
11:00 – Crosul Cetății
11:00 – Zona copii – Teatru – Desene pe asfalt, face paintig – Locație: Teatrul de Vară
11:00 – 13:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
13:00 – Finala Turneului CUPA CETĂȚII LA FOTBAL
14:00 – Meci demonstrativ de Fotbal – Tenis
15:00 – CONSILIUL LOCAL MUNICIPAL vs. NAȚIONALA ARTIȘTILOR FOTBALIȘTI – Locație: Sala Polivalentă
17:00 – Garda Cetății
17:00 – 19:00 – Cetatea lui Vlad Țepeș – Ateliere medievale – Locație: Parcul Chindia (Ruine)
18:00 – Teatru în cartiere – Locație: Micro V – Locul de Joacă
18:00 – Vârsta de Aur – Recital fanfară – Locație: Parcul Chindia (Foișor)
18:00 – Demonstrații de drill, prezentare uniforme și armament istoric – Asociația „6 Dorobanți” – Asociația Deutche Freikorps – Locație: Piața Revoluției (Centrul Vechi)
20:00 – CONCERT Naționala Artiștilor Fotbaliști: ALB NEGRU, Aurelian Temișan, Adrian Enache, Cornel Păsat etc. – Locație: Piața Tricolorului
22:00 – Proiecție film – Locație: Teatrul de Vară
23:00 – FOC DE ARTIFICII

Adaugă un Comentariu

*