Știri, Muntenia-Sud, România|sâmbătă, mai 30, 2020
Sunteți Aici Home » SPORT » RADIO-ORIENTARE: Târgoviştenii ţintesc trei titluri de campioni naţionali

RADIO-ORIENTARE: Târgoviştenii ţintesc trei titluri de campioni naţionali

radio-orientare 2

Radio orientaristii targovisteni au trecut de ultimul stagiu de pregatire pentru Campionatele Nationale Individuale din acest sezon. La sfarsitul saptamanii trecute, au participat la o competitie internationala desfasurata in Romania, in judetul Satu-Mare. Competitia s-a numit „Cupa Castrum Zotmar”, iar sportivii damboviteni au demonstrat prin rezultatele de la aceasta intrecere ca sunt favoriti la campionatele acestui sezon.

La categoria M21, castigator a fost Alexandru Babeu, urmat pe pozitia secunda de coechipierul sau, Andrei Gherghescu. La categoria de juniori M19 a castigat Alexandru Gherghescu, iar la categoria de juniori M14 tot un targovistean, Claudiu Anghelescu. Pavel Babeu s-a clasat pe a treia pozitie la categoria M50.

In clasamentul pe echipe, CS Municipal Targoviste a ocupat locul 2, la o mica diferenta de formatia castigatoare.

Saptamana aceasta in perioada 29-31 august vor avea loc Campionatele Nationale Individuale de Radio Orientare la Craiova, unde CS Municipal Targoviste va tinti titlurile la categoriile M19, M21 si M40.