Știri, Muntenia-Sud, România|joi, octombrie 19, 2017
Sunteți Aici Home » Sud-Muntenia » Dâmboviţa » REPLICĂ: Sunt de găsit în fiecare zi de vineri. Dumitru Lupescu, deputat USR de Dâmboviţa

REPLICĂ: Sunt de găsit în fiecare zi de vineri. Dumitru Lupescu, deputat USR de Dâmboviţa 

dumitru-lupescu-usr-deputat-dambovita

Urmare a articolului dumneavoastră intitulat “Pe unde umblă deputatul USR de Dâmbovița?” publicat la data de 12 mai 2017 ora 15:56 (link http://incomod-media.ro/ziar/unde-este-deputatul-usr-de-dambovita-dumitru-lupescu/), vă prezint mai jos dreptul meu la replică:

Ca urmare a refuzului (scris al) președintelui Consiliului Județean Dâmbovița de a-mi asigura potrivit art. 26, alin. (1)–(3) din Legea nr. 336/2006 un spațiu destinat biroului parlamentar în vederea bunei desfășurări a activităților cu cetățenii în teritoriu,

Am igienizat și amenajat biroul parlamentar într-un spațiu situat la etajul 1 (camera 30) al clădirii de birouri din str. 1 Mai, nr. 42 Târgoviște, județul Dâmbovița.

La acea adresă am fost (începând cu data de 1 februarie a.c.) și sunt de găsit în continuare în fiecare zi de vineri, desfășurând in acea locatie audiențele cu cetățenii dâmbovițeni în intervalul orar 12:00 – 14:00.

Pe frontispiciul clădirii unde se află biroul parlamentar USR din județul Dâmbovița este amplasat panoul de identificare al acestuia.

Potrivit acestui panou de identificare, cât și site-ului Camerei Deputaților http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura2015.mp?idm=167&cam=2&leg=2016, detaliile și adresele mele de contact (e-mail și locație) sunt accesibile oricui dorește aceasta, în baza Legii nr. 544/2001.

Principalele date ale activității mele parlamentare în cele 5 luni din prezenta legislatură:
– deputat ales în circumscripția electorală nr.16 Dâmbovița la 11 decembrie 2016 și validat de Camera Deputaților la 21 decembrie 2016;
– fac parte din Grupul parlamentar al Uniunii Salvaţi România;
– sunt membru ales al Comisiei permanente pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională;
– sunt secretar ales al Comisiei parlamentare (permanente ) a revoluţionarilor din Decembrie 1989;
– sunt membru ales al grupurilor de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă;
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia
– Inițiative legislative (link http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura2015.mp?idm=167&cam=2&leg=20:
1. BP136/11.04.2017, BP150/19.04.2017. Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice.

2. BP170/03.05.2017. Propunere legislativă pentru modificarea Legii societăţilor 31/1990 înregistrată la Senat.

Mai sunt în procedură parlamentară încă trei inițiative legislative care nu au fost încă publicate.

Biroul parlamentar: Târgovişte, Str. 1 Mai nr. 42, jud. Dâmboviţa
Contacte: e-mail: dumitru.lupescu@cdep.ro; telefon: 0725.109.728

Deputat USR de Dâmbovița
Dumitru Lupescu

Alte articole:

Adaugă un Comentariu

*