Știri, Muntenia-Sud, România|luni, septembrie 16, 2019
Sunteți Aici Home » SPORT » TENIS: Bronz pentru echipa U 10 de la CS Târgoviște la Campionatul Național

TENIS: Bronz pentru echipa U 10 de la CS Târgoviște la Campionatul Național

?

Echipa masculină de tenis U10 a Clubului Sportiv Târgoviște a obținut medalia de bronz la Campionatul Național. Clasarea pe ultima poziție a podiumului a fost realizată de elevii lui Sorin Erlic (căpitan nejucător) după aceștia au înregistrat o victorie și două înfrângeri pe tabloul șah al competiției găzduite de Centrul Național de Tenis din București. Succesul a venit împotriva formației TC Enache (2-1), iar eșecurile în disputele cu ATC Victor Hănescu (1-2) și Viva Tenis Club Galați (1-2). Ultima echipă fiind și câștigătoarea Naționalelor pe echipe. În schimb, CS Târgoviște a trecut în primul tur de CS Mamaia I (3-0), în turul 2 de CSȘ Alexandria (2-1), iar în sferturi de S&F Tennis System Club (3-0). La ediția din acest an a Naționalelor U10, echipa masculină a Clubului Sportiv Târgoviște a fost formată din Cezar Papoe, Matei Breazu și Sergiu Dincă. În schimb, echipa de fete U10 a clubului târgoviștean s-a oprit în sferturi, fiind învinsă de TC Curtea de Argeș (0-3). În turul 1, CS Târgoviște a trecut de TC Enache, cu 2-1. Din echipa clubului dâmbovițean au făcut parte Evelyn Neacșu și Iulia Ramona Coman.