Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, aprilie 26, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » TENIS: Evelyn Neacșu, de la CS Târgovişte, a terminat pe podium la Cupa Libra 8

TENIS: Evelyn Neacșu, de la CS Târgovişte, a terminat pe podium la Cupa Libra 8

evelyn neacsu

Micuța tenismenă Evelyn Neacșu s-a clasat pe podium la Cupa Libra 8, turneu desfășurat în această săptămână în București. Sportiva de la CS Târgoviște a terminat pe locul 3 concursul destinat categoriei Under 10.

Eleva lui Sorin Erlic a obținut o victorie și a înregistrat două înfrângeri în cadrul turneului final al competiției. Succesul a venit în disputa cu Mateea Minculescu (AS CS AC Club Politehnica), cu scorul de 6-0, 6-3. În schimb, eșecurile au apărut în meciurile cu Flavia Ogrezeanu (CS Dacia Mioveni) – 2-6, 4-6 și Ioana Lungu (Tenis Club 2000 București) – 3-6, 6-6, 3-6.

Evelyn Neacșu și-a asigurat prezența la turneul final după ce a trecut pe tabloul principal de Isabel Savu (AS CS AS Club Politehnica), în două seturi identice, cu 6-2, 6-2. La sfârșitul lunii ianuarie, tenismena de la CS Târgoviște s-a clasat pe locul 3 și la Cupa Dulop-Renamed.