Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, septembrie 22, 2017
Sunteți Aici Home » SPORT » TENIS: Învingător la Chişinău! Vasile Duţă a câştigat TTM Cup U12

TENIS: Învingător la Chişinău! Vasile Duţă a câştigat TTM Cup U12

duta

Dâmboviţeanul Vasile Duţă a fost de neoprit la Chişinău! Tenismenul de la CS Târgovişte a devenit câştigătorul turneului internaţional TTM Cup U12. Având parte de un joc impresionant la fileu, sportivul antrenat de Sorin Erlic a încheiat competiţia de simplu numai cu victorii pe linie.

Târgovişteanul a intrat în posesia trofeului pus în joc după ce l-a învins, în finală, pe ucraineanul Daniil Soboliev, la capătul a două seturi identice, 6-4, 6-4. După succesul din ultimul act, organizatorii turneului i-au oferit dâmboviţeanului un wild-card pentru a participa şi la concursul Babolat Cup U14, care debutează astăzi. În runda inaugurală a întrecerii, Duţă îl va înfrunta pe rusul Nikita Voronov.