Connect with us

SOCIAL

Doamne, în ce ţară trăim! Şi-a înecat caii în râul Vedea!

Publicat

pe

Unde nu-i cap, vai de picioare, spune o vorbă din popor! În cazul de faţă, decizia iraţională a unui tânăr de 19 ani, din comuna Bujoru, judeţul Teleorman, a omorât două animale nevinovate.

Era trecut de ora 11:00, când bărbatul a anunţat la 112 că nu poate elibera caii de la căruţa care a rămas blocată în albia râului Vedea, însă era deja prea târziu. Bietele animale, pe care tânărul, inconştient, le-a mânat prin apă înhămate la atelajul încărcat cu nisip, au murit înecate!

Pompierii sosiţi la faţa locului s-au chinuit timp de o oră şi jumătate să scoată din râu căruţa şi cei doi cai morţi.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ialomiţa

Traficant de droguri, arestat preventiv în județul Ialomița. Bărbatul vindea cocaină în București

Publicat

pe

Foto cu caracter ilustrativ

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Biroul Teritorial Ialomița, au reținut un bărbat de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.

Ieri – 20 mai 2026, traficantul a fost prezentat în fața magistraților de la Tribunalul Ialomița, care au emis pe numele acestuia mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.

Din anchetă a reieșit că, pe parcursul anului 2026, persoana în cauză a procurat, deținut și comercializat cocaină în municipiul București. Dozele erau vândute cu 1.000 de lei. Oamenii legii au confiscat cantitățile de drog de mare risc pe care le avea la vânzare cel în cauză. În urma perchezițiilor efectuate la domiciliul acestuia, polițiștii au ridicat mai multe mijloace de probă.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Prahova

Incendiu într-un apartament din Câmpina. O femeie a ajuns la spital cu multiple arsuri

Publicat

pe

Foto cu caracter ilustrativ

Era în jurul orei 07:00, când pompierii prahoveni au fost anunțați despre izbucnirea unui incendiu intr-un apartament de pe strada Mihail Kogălniceanu din Câmpina. La fața locului s-au deplasat de urgență militarii de la Detașamentul local, cu două autospeciale de stingere, o autoscară și un echipaj SMURD. De asemenea, a fost solicitată și o ambulanță de la Serviciului Județean de Ambulanță Prahova.

Pompierii au găsit în interiorul locuinței cuprinse de flăcări, într-un dormitor de aproximativ 15 metri pătrați, o femeie imobilizată la pat, care prezenta arsuri, aflată în stare de inconștiență. Victima a fost preluată de echipajele medicale, iar, după efectuarea manevrelor de resuscitare, a fost transportată la spital.

În scop preventiv, până la stingerea incendiului, 18 persoane, dintre care 15 adulți și 3 minori, au fost evacuate din bloc. Din câte se pare, focul ar fi izbucnit, cel mai probabil, din cauza jarului provenit de la o țigară.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite