Connect with us

Dâmboviţa

Din nou, şedință cu scandal la PSD Dâmbovița!

Publicat

pe

Dacă liberalii au preluat puterea și încă nu știu ce să facă cu ea, în PSD se duc lupte aprige pe ciolan, având ca rezultat distrugerea structurii puternice, dure, care a reușit ani de-a rândul să reziste năvălirilor venite din cele patru vânturi ale scenei politice românești. Ne referim acum doar la Dâmbovița. Luăm ca etalon această organizație PSD care, de mai bine de un an, este supusă unor perversiuni cum nu s-a mai întâlnit, ajungând, acum, dintr-o filială serioasă într-una ruptă în imagine.

Aseară, pănă târziu în noapte, la inițiativa Rovanei Plumb, căreia nu prea i-a păsat de demisia “in corpore” a membrilor BPJ, a avut loc o şedință apriape fără temă a acestei structuri politice de conducere. De data asta, am aflat că au fost prezenți și Alexandru Oprea și fostul deputat Radu Popa, dar au fost şi absenți. Discuțiile au fost dure. Din toată intriga acestei adunări, a reieșit faptul că lidera Rovana Plumb, aşa cum am mai spus, nu are de gând să cedeze. Își regrupează forțele, pregătind un nou atac care vizează câștigarea funcției de președinta a PSD Dâmbovița la conferința din data de 10 ianuarie 2020. Lucru ușor de înfăptuit, ținând cont de diversiunile pregătite, de comportamentul ghioceilor din partid.

Am aflat că a fost conflict mare între Radu Popa și Alexandru Oprea. Nu s-a ajuns la bătaie, dar nici mult nu mai era. Reproșurile ar fi curs gârlă de ambele părți. Scandalul nu ar fi trebuit să se producă, știind că europarlamentara se hrănește și se întărește din astfel de situații. E bine că nu s-a schimbat, încă, data conferinței. S-au numit iar vicepreședinți de zonă, în vederea pregătirii alegerilor și s-a bătut mult apa în piuă. VOM REVENI.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Hotel Peștera Wellness & Spa, în topurile naționale ale calității și profesionalismului

Publicat

pe

Ce să mai spunem despre Hotel Peștera Wellness & Spa din Stațiunea de interes național Peștera – Padina din Bucegii dâmbovițeni? Superlative pe toată linia. Singurul hotel de cinci stele din Dâmbovița, unul dintre cele mai luxoase și futuriste așezăminte de odihnă și relaxare din România, echipă de deservire super-profesionistă și lista poate continua. Mai nou, dar noul se întâmplă mereu în familia investitorilor Calcan, Hotel Peștera Wellness & Spa a fost nominalizat la Top Hotel Awards 2026 – una dintre cele mai importante competiții din industria ospitalității din România.

„Această recunoaștere aparține, în egală măsură, tuturor celor care ne-au trecut pragul și au simțit ceea ce încercăm să oferim zi de zi, la 1610 m altitudine, în mijlocul Bucegilor: o experiență rafinată de cinci stele, într-un loc unic unde istoria, natura și ospitalitatea se întâlnesc pentru a continua o poveste începută în 1923, odată cu Casa Peștera și, mai apoi, Cabana Peștera”, a precizat Valentin Calcan – patronul Hotelului Peștera Wellness & Spa și președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița.

Renumitul hotel de cinci stele, perla turismului montan dâmbovițean, a fost prezent la trei categorii ale calității și profesionalismului.

  • Nr. 8 – Mountain Leisure Hotel of the Year – Hotel Peștera Wellness & Spa
  • Nr.13 – Best SPA Experiențe in a Hotel – OXYGEN Wellness & Spa
  • Nr. 25 – General Mansger of the Year, respectiv Oana Voicu

„Votul dumneavoastră înseamnă mai mult decât un simplu click. Înseamnă validarea unei experiențe. Vă mulțumim pentru încredere și pentru că faceți parte din povestea noastră”, a mai transmis Valentin Calcan.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

ADMINISTRAŢIE

Gura Șuții. Au început lucrările de modernizare a străzii Nucetului

Publicat

pe

Primarul de la Gura Șuții, Marian Dinu, a dat în aceste zile o veste bună concetățenilor săi, în plan socio-edilitar. Au fost demarate lucrările de reabilitare și modernizare pe strada Nucetului, respectiv tronsonul de drum cuprins între sediul Primăriei și ieșirea din comună spre localitatea vecină.

Investiția prevede amenajarea de șanțuri betonate, trotuare moderne și podețe de acces în gospodării. În cadrul aceluiași proiect,vor fi modernizate și elementele de iluminat public stradal. De asemenea, ca și pe strada Principală, vor fi montate bănci pentru odihnă, iar pe întreaga zonă dedicată spațiilor verzi vor fi plantați trandafiri.

„Începerea lucrărilor este dovada că ne ținem de promisiuni. Este un proiect esențial pentru comunitate, care va îmbunătăți atât siguranța pietonilor, cât și confortul locuitorilor. Continuăm să construim o comună modernă, curată și bine organizată”, a precizat primarul Marian Dinu.

Edilul a ținut să mulțumească și președintelui Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, care a fost în permanență alături de comunitatea de la Gura Șuții și a susținut implementarea tuturor proiectelor de interes local, un rol important în dezvoltarea infrastructurii avându-l investițiile derulate în asociere între CJD, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite