Connect with us

Dâmboviţa

Încă o femeie s-a aruncat de la etaj în municipiul Târgovişte

Publicat

pe

FOTO ARHIVĂ

O femeie de aproximativ 60 de ani, care locuia într-un imobil din microraionul V al municipiului Târgovişte, şi-a pus astăzi capăt zilelor. Probabil încercată de tot soiul de gânduri negre, femeia s-a aruncat de la etajul 3 al blocului în care locuia, situat pe strada Ana Ipătescu.

Echipajul medical sosit de urgenţă la faţa locului nu a mai putut decât să constate decesul victimei. Poliţia efectuează cercetări pentru a stabili cauzele care au dus la producerea unei asemenea nenorociri.

Reamintim faptul că, la începutul lunii martie, o femeie s-a aruncat în gol din podul unui bloc cu 10 etaje din Micro VI.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

1 iunie la Găești. Parcul Central s-a încărcat de exuberanță, emoții și energia copilăriei!

Publicat

pe

Parcul Central din Găești s-a dovedit a fi neîncăpător pentru miile de copii, părinți și bunici veniți să petreacă câteva ore cu muzică, dans și voie bună, sub soarele mângâietor al începutului de vară. Pe scenă au evoluat, sub ropote de aplauze, copiii artiști de la Casa de Cultură din oraș și renumita trupă „Gașca Zurli”, sosită special la Găești pentru a susține un spectacol antrenant.

După cum a spus primarul Alexandru Iorga, dincolo de mulțimea de activități și de surprize, cel mai frumos câștig al acestei zile de 1 iunie a fost bucuria de a fi împreună. Și nu a fost numai atât la Găești! Parcul Central a devenit astăzi locul unde copiii au descoperit, cu admirație și curiozitate, o parte din activitatea celor care veghează zilnic la siguranța noastră. Autospeciale, motociclete, câini de serviciu, tehnică criminalistică și echipamente specifice Poliției Române au fost prezentate celor mici de oamenii care poartă cu onoare uniformele de polițiști.

La bazinul de înot din Găești, tot astăzi, de Ziua internațională a copilului, s-au desfășurat competiții de înot organizate pe grupe de vârstă și stiluri. Primarul orașului Găești, Alexandru Iorga, i-a felicitat pe toți copiii participanți pentru determinarea, curajul și spiritul competitiv de care au dat dovadă. Toți înotătorii participanți la concurs au primit diplome și cadouri din partea administrației locale. Performerii care au urcat pe podium au fost răsplătiți cu medalii, diplome și premii în bani.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

ACTUALITATE

Ziua Campionilor. Perseverența, munca și pasiunea copiilor pentru fotbal au fost premiate în județul Dâmbovița

Publicat

pe

În organizarea Asociației Județene de Fotbal Dâmbovița, cu sprijinul Primăriei Târgoviște și al Consiliului Județean Dâmbovița, pe Stadionul „Eugen Popescu” din Târgoviște, s-a desfășurat, astăzi – 1 iunie 2026, evenimentul „Ziua Campionilor”.

Cei mai mici fotbaliști din localitățile județului au intrat pe gazonul numărul unu din Dâmbovița pentru a fi premiați, așa cum a spus președintele AJF Ciprian Prisăcaru, nu pentru că au câștigat un meci sau un campionat, ci pentru faptul că au ales să se dedice fotbalului, pentru că au fost consecvenți, pentru că au urmat antrenamentele, pentru că au învățat care este rostul echipei, să respecte regulile jocului și, ce este foarte important, pentru că țin la visurile lor.

Medaliile au fost acordate, în aplauzele a câtorva mii de participanți și în acorduri de muzică dedicată campionilor, de președintele Consiliului Județean Dâmbovița – Corneliu Ștefan, de primarul municipiului Târgoviște – Cristian Daniel Stan și de președintele Asociației Județene de Fotbal Dâmboviţa – Ciprian Prisăcaru.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite