Connect with us

SOCIAL

Poștăriță, infectată cu COVID-19

Publicat

pe

FOTO ARHIVĂ (Sursa: https://agora.md/)

Ce era de evitat s-a întâmplat. Coronavirusul îi îmbolnăvește și pe factorii poștali care, în această perioadă, au o misiune extrem de grea, dacă ne gândim că ei se ocupă, cel puțin în mediul rural, de distribuirea pensiilor, de facturile la utilități etc.

O poștăriță din comuna Tritenii de Jos, județul Cluj, a ieșit pozitiv la testul pentru coronavirus. Potrivit autorităților, femeia ar fi livrat pensiile și alocațiile pentru copii în patru sate, luând contact cu aproximativ 250 de persoane.

Angajata Poștei Române este acum internată la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase din Cluj-Napoca. Nu sunt deocamdată îngrijorări în ceea ce privește infectarea persoanelor cu care a luat contact, fiindcă poștărița purta în timpul serviciului echipament de protecție.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Giurgiu

Basculantă plină cu pietriș s-au răsturnat pe DN6, în județul Giurgiu

Publicat

pe

Circulația rutieră pe DN6, o porțiune cuprinsă între localitățile Copaciu și Naipu, județul Giurgiu, s-a desfășurat cu dificultate din cauza unui accident rutier.

O autobasculantă încărcată cu pietriș s-a răsturnat pe carosabil. Conducătorul autocamionului a primit îngrijiri medicale la fața locului, după care a fost preluat și transportat la spital.

La fața locului era așteptat un utilaj special pentru repunerea autobasculantei pe roți. Pompierii rămân în zonă pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor și acordarea sprijinului necesar până la finalizarea intervenției.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Argeș

Accident rutier pe drumul expres Pitești-Craiova. Doi bărbați au ajuns la spital

Publicat

pe

Două autovehicule, un autoturism și o furgonetă, s-au tamponat, în această dimineață, pe drumul expres Pitești-Craiova, DX12, la intrarea în Albota, spre Slatina.

La fața locului au intervenit pompierii de la Detașamentul din Bradu cu o autospeciale de stingere și două ambulanțe SMURD de prim ajutor calificat.

Doi bărbați, conștienți și cooperanți, au fost evaluați medical, după care au fost transportați la spital.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite