Argeș
Trei tineri din Argeș, reținuți pentru trafic de droguri

Polițiștii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Pitești – Serviciul Antidrog au efectuat, împreună cu procurori din cadrul DIICOT Pitești, 4 percheziții domiciliare, la locuințele unor persoane bănuite de săvârșirea infracţiunilor de trafic de droguri de mare risc și droguri de risc.
Din cercetări a reieșit că gruparea, alcătuită din 3 membri, a comercializat pe teritoriul județului Argeș droguri de mare risc – amfetamină, precum și cannabis, în special tinerilor.
„În urma percheziţiilor au fost descoperite și ridicate o instalație artizanală indoor prevăzută cu 2 ventilatoare, 1 transformator, termometru și tubulatură de evacuare, 2 plante de cannabis în stadiu incipient de dezvoltare, 2 grindere, 1 cântar electronic de precizie, 5 semințe de cannabis.
8 persoane au fost conduse la sediul poliției pentru audieri, iar după administrarea probatoriului, cei trei membrii ai grupării, de 21, 22 și 27 de ani, au fost reținuți, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie dispuse măsuri preventive”, se precizează într-un comunicat remis de IPJ Argeș.
Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din Poliția Română. În activități au fost angrenați și jandarmi din Argeș.
ACTUALITATE
Bărbat cu probleme medicale dispărut din Pitești a fost găsit în Germania!

Autoritățile au fost sesizate astăzi de membrii unei familii din Pitești, județul Argeș, cu privire la dispariția unui bărbat de 60 de ani, care a plecat voluntar de acasă și nimeni nu știa încotro a apucat-o.
Oamenii legii au demarat imediat cercetările pentru depistarea celui în cauză mai ales că, au precizat rudele sale, bărbatul suferă de anumite afecțiuni medicale.
Polițistii din cadrul Secției 4 Pitești au clarificat rapid situația. În urma verificărilor efectuate, nu s-a stabilit că bărbatul plecat de acasă se află pe teritoriul Germaniei și nu a fost victima vreunei infracțiuni.
Argeș
Accident rutier pe drumul expres Pitești-Craiova. Doi bărbați au ajuns la spital

Două autovehicule, un autoturism și o furgonetă, s-au tamponat, în această dimineață, pe drumul expres Pitești-Craiova, DX12, la intrarea în Albota, spre Slatina.
La fața locului au intervenit pompierii de la Detașamentul din Bradu cu o autospeciale de stingere și două ambulanțe SMURD de prim ajutor calificat.
Doi bărbați, conștienți și cooperanți, au fost evaluați medical, după care au fost transportați la spital.
ACTUALITATEacum o săptămânăRotire de colan la Rotary Club Târgoviște. Noul președinte este Ionuț Popescu, patronul Complexului Turistic „Potcoava”
ACTUALITATEacum 3 zilePatru alpiniști s-au prăbușit în Bucegi, după ce coarda de asigurare s-a rupt. VIDEO
ACTUALITATEacum 5 zilePrimăria Titu: Anunț important pentru proprietarii de autovehicule
ACTUALITATEacum 3 zileUnul dintre alpiniștii prăbușiți în Bucegi a decedat. VIDEO
ACTUALITATEacum o săptămână18-19 iulie 2026. Zilele orașului Găești. Programul aici
ACTUALITATEacum o săptămânăNu rata! De Sfântul Ilie, petrecem la „Ziua comunei Pietrari”
ACTUALITATEacum 6 zileAJOFM Dâmbovița, informare importantă pentru absolvenții din promoția 2026
Argeșacum o săptămânăMotociclist decedat într-un accident rutier în Oarja, județul Argeș


























