Connect with us

Dâmboviţa

Dâmbovițean, găsit spânzurat în toaleta unei biserici

Publicat

pe

Sursa foto: Cronica de Găeşti

Un bărbat de 60 de ani, din Gherghești, comuna Petrești, județul Dâmbovița, a fost găsit spânzurat în grupul sanitar de la biserica din localitate. Polițiștii efectuează cercetări pentru a afla ce l-a determinat pe bietul om să-și pună capăt zilelor.

La o prima examinare, corpul nu prezintă alte urme vizibile de violență, cu excepția celor specifice sinuciderii prin spânzurare. Cadavrul a fost preluat de Serviciului de Medicină Legală in vederea efectuării necropsiei.

Potrivit informațiilor obținute de incomod-media.ro, bărbatul locuia lângă biserică, singur, și era cunoscut în sat că fiind consumator de alcool.

Cititi mai mult
Reclamă
2 Comments

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dâmboviţa

Ciprian Prisăcaru candidează pentru un nou mandat la conducerea AJF Dâmbovița

Publicat

pe

De

Ciprian Prisăcaru, președintele Asociației Județene de Fotbal Dâmbovița, a anunțat, astăzi – 10 februarie 2025, că și-a depus candidatura pentru un nou mandat. „Este o alegere pe care o fac cu responsabilitate, motivație și cu dorința de a continua dezvoltarea fotbalului în județul nostru” – a scris Prisăcaru pe pagina sa de Facebook.

„În ultimii 4 ani, împreună cu echipa AJF, o echipă de oameni integri, am construit proiecte solide, am îmbunătățit competițiile, am sprijinit cluburile și am pus bazele unei strategii care să asigure un viitor mai bun pentru fotbalul dâmbovițean. Dar munca nu s-a terminat! Mai sunt multe de făcut și, cred cu tărie că, prin seriozitate, colaborare și viziune, putem duce fotbalul nostru mai departe.

Pentru următorii 4 ani, vreau să transformăm împreună această viziune într-o realitate, să punem în aplicare strategia „JUCĂM ÎMPREUNĂ! 2025-2029” și să continuăm procesul de dezvoltare al fotbalului, la toate nivelurile: de la competițiile juvenile, la cele de seniori, infrastructură, arbitraj și formarea antrenorilor.

Vă invit să fiți parte din această călătorie, să ne susținem echipele locale, să investim în tinerii jucători și să demonstrăm, încă o dată, că fotbalul din Dâmbovița are un viitor frumos!

Mulțumesc tuturor celor care mi-au fost alături până acum și celor care cred în acest proiect. Vom continua jucând împreună!”.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

ACTUALITATE

Roboticienii de la Colegiul „Carabella” Târgoviște, din nou pe podium

Publicat

pe

De

Echipele de robotică de la Colegiul Național „Constantin Carabella” din Târgoviște, mentori Monica și Liviu Riza, au participat, în perioada 8-9 februarie 2025, la etapa regională a competiției de robotică BRD First Tech Challenge.

Echipa Phantom Robotics a reușit să termine calificările neînvinsă, ocupând locul al doilea. În playoff a întâlnit echipa Black Phantoms, pe care a învins-o. Din nefericire, s-au oprit la un pas de finală. Rezultatul asigură însă echipei Phantom Robotics calificarea la etapa națională.

În perioada 20-22 februarie, cele două echipe vor participa la „Italy Championship First Tech Challenge”. La această competiție, campioana en-titre este cea de-a treia echipă a Colegiului, respectiv Under Construction.

A consemnat,
Mădălina Zamfir

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite