Connect with us

Ialomiţa

Beat criță, și-a bătut mama și a amenințat oamenii legii cu moartea

Publicat

pe

Un echipaj al Jandarmeriei Ialomița a acționat astăzi în sprijinul polițiștilor, pentru aplanarea unui conflict apărut în cartierul Gară din Slobozia, între o femeie și fiul acesteia.

Oamenilor legii le-a fost solicitat sprijinul de către mamă, care a reclamat faptul că a fost amenințată și agresată de fiul ei, de 45 de ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice.

În momentul în care au ajuns la fața locului, femeia reușise să părăsească locuința. Feciorul, beat criță, se afla în interiorul imobilului. Acesta a refuzat să coopereze cu autoritățile, amenințând cu moartea pe oricine va încerca să pătrundă în casă.

„Întrucât încercările forțelor de ordine de a-l liniști nu au avut succes, cu acordul proprietarei, jandarmii au pătruns în locuinţă prin forțarea ușii apartamentului, aceasta fiind blocată pe interior cu mai multe obiecte electrocasnice. Din fericire, intervenţia s-a finalizat cu succes, bărbatul fiind condus la sediul Poliției Municipiului Slobozia și predat organelor competente, pentru continuarea cercetărilor”, se precizează într-un comunicat remis de Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ialomiţa

Băiețel de 8 ani, fugit de acasă, a fost lovit mortal de un tren

Publicat

pe

Foto cu caracter ilustrativ (Sursa: gândul.ro)

O adevărată tragedie s-a produs astăzi, 9 iulie 2026, în sânul unei familii din municipiul Fetești, județul Ialomița. Totul a pornit de la plecarea voluntară de acasă a unui băiețel de 8 ani. Dispariția a fost reclamată autorităților de către tatăl copilului. Imediat, polițiștii de la Biroul din Fetești au pornit căutările.

După aproximativ 10 minute de la demararea acțiunilor de căutare, polițiștii au fost sesizați de către mecanicul unui tren care circula pe ruta București-Constanța cu privire la faptul că, în zona Gării Borcea, ar fi accidentat un minor.

În urma verificărilor efectuate în perimetrul gării a fost găsit decedat un copil. Era chiar băiețelul de 8 ani care plecase de acasă și era căutat de familie și de oamenii legii.

Polițiștii, sub coordonarea unui procuror, au demarat cercetările în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor care au condus la producerea acestei tragedii.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Reclama
Cititi mai mult

Ialomiţa

Șarpe de 1,5 metri, capturat dintr-un aragaz. VIDEO

Publicat

pe

O femeie în vârstă de 59 de ani, din localitatea Axintele, județul Ialomița, a sunat, ieri după-amiază, la 112 și a solicitat sprijinul autorităților în vederea capturării unui șarpe descoperit în locuința sa.

La fața locului s-a deplasat un echipaj de jandarmi care, după efectuarea unor căutări, au descoperit reptila în interiorul unui aragaz. Șarpele, care avea aproximativ 1,5 metri lungime și o greutate estimată la 5 kilograme, a fost capturat în condiții de siguranță, fără a pune în pericol persoanele aflate în locuință.

După prindere, reptila a fost transportată și eliberată în habitatul său natural, într-o zonă sigură, departe de zonele locuite.

Reprezentanții Jandarmeriei reamintesc cetățenilor faptul că, în situația în care observă animale sălbatice sau reptile care pot reprezenta un pericol, este recomandat să nu încerce să le captureze sau să le îndepărteze pe cont propriu, ci să solicite sprijinul autorităților competente prin intermediul numărului unic pentru apeluri de urgență 112.

VIDEO

Reclama

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite