Connect with us

SOCIAL

Șofer român găsit mort în cabina TIR-lui, în Franța. Familia are nevoie de sprijin să repatrieze trupul neînsuflețit!

Publicat

pe

Târgovișteanca Roxana Maria Tincu, șofer pe un TIR cu care străbate drumurile Europei, a postat pe rețelele de socializare un mesaj trist, un apel adresat românilor de a sprijini familia unui coleg care a murit la datorie. Andrei Farkaș a fost găsit fără suflare în cabina autocamionului său, într-o parcare din Franța Suferise un infarct. Pentru aducerea în țară a trupului neînsuflețit al românului este nevoie de cel puțin 3.000 de euro. Familia nu dispune de această sumă de bani. Tocmai de aceea târgovișteanca a lansat un apel către toți oamenii de suflet.

„Știm cu toții cât de grea este o asemenea veste, mai ales că acasă a rămas nepoțica ce își așteaptă bunicul acasă de sărbatori! Știu că trecem printr-o perioada dificilă, fac apel, în numele familiei, către toți oamenii cu suflet mare, mai ales către colegii noștri, trebuie să dăm dovadă de solidaritate în momente ca astea! În general, noi, șoferii, știm ce înseamnă și ce implică meseria asta și suntem empatici unul cu altul!

Orice sumă cât de mică este foarte importantă în momentele acestea critice! Familia vă sta la dispoziție cu orice informație doriți referitoare la costurile repatrierii sau orice nelămurire ați avea! Vă rugăm din suflet să nu rămâneți indiferenți în fata unui astfel de necaz!

Vă las mai jos conturile familiei, vă mulțumim anticipat, cred în bunătatea oamenilor și mai ales cred în colegii mei, că nu vor rămâne indiferenți! Vă mai rog să distribuiți în număr cât mai mare! Drumuri bune, oameni buni, și sănătate cât cuprinde și să nu uitați să aveți grijă de voi, nicăieri nu suntem de neînlocuit”, a scris Roxana Maria Tincu.

Unicredit Bank (EURO)
RO92BACX0000000645500002
Titular Chiriac Margareta

Reclama

Ing (RON)
RO93INGB0000999905676841
Titular Ana Maria Dudău

Revolut (RON)
RO25BREL0005525302860100
Titular Ana Maria Dudău

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Argeș

UPDATE. Șoferul microbuzului implicat în accidentul mortal de la Câmpulung are 83 de ani

Publicat

pe

Apar noi informații în legătură cu accidentul rutier care a vrut loc, în această dimineață, pe strada Petre Zamfirescu, din Câmpulung, județul Argeș. Polițiștii au stabilit că microbuzul a fost condus de un bărbat de 83 de ani, iar pasageri au fost 7 adulți și 11 copii, din cadrul unui club sportiv.

În accident a decedat un bărbat de 59 de ani, iar șoferul nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, din cauza stării medicale, fiind preluat de un echipaj medical, în stare de inconștiență.

„Din verificările preliminare efectuate de polițiștii Biroului Rutier Câmpulung, a reieșit că un bărbat, de 83 de ani, din Câmpulung, conducătorul autovehiculului, în timp ce cobora o pantă, în împrejurări care vor fi stabilite prin cercetări, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un copac.

În urma evenimentului, mai multe persoane au suferit leziuni și au avut nevoie de îngrijiri medicale. De asemenea, din păcate, a fost constatat decesul unui bărbat, de 59 de ani, pasager al microbuzului. Totodată, conducătorul auto nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, din cauza stării medicale, fiind preluat de un echipaj medical, în stare de inconștiență.

Cercetările vor fi continuate pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc accidentul rutier, iar în cauză va fi întocmit un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă”, se precizează într-un comunicat de presă transmis de IPJ Argeș.

Reclama

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Călăraşi

12 persoane implicate într-un accident pe Autostrada Soarelui, în Călărași

Publicat

pe

Accident rutier, în această dimineață, pe Autostrada Soarelui, sensul de mers către Constanța. Potrivit ISU Călărași, a fost vorba despre o tamponare in lanț la km 72, între un autotren încarcat cu cereale, un mini van și două autoturisme.

Întrucât participanții la trafic au anunțat că sunt implicate multe persoane, autoritățile au activat planul roșu de intervenție și au direcționat la fața locului două echipaje SMURD și patru de la Serviciul Județean de Ambulanță Călărași, o autospecială pentru transport victime multiple și două autospeciale cu module de descarcerare.

Din fericire, potrivit ISU Călărași, doar 3 persoane din cele 12 implicate în accident au avut nevoie de îngrijiri medicale. Acestea prezentau traumatisme faciale minore și au refuzat transportul la spital.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite