Connect with us

Dâmboviţa

Doi motocicliști au decedat astăzi în județul Dâmbovița

Publicat

pe

FOTO CU CARACTER ILUSTRATIV

Doi motocicliști, în vârstă de 37 și 50 de ani, au decedat, astăzi – 2 septembrie 2023, ca urmare a unor accidente de circulație petrecute pe DN7, pe teritoriul comunei Valea Mare, și în poligonul auto din Ulmi.

Evenimentele rutiere au avut loc la scurt timp după ora 10:00. Motociclistul de 37 de ani a intrat în coliziune cu un autoturism, pe DN7. Bărbatul a fost găsit în stare gravă, iar manevrele de resuscitare nu au dat rezultate.

Al doilea accident s-a petrecut în jurul orei 10:30, în poligonul auto din comuna Ulmi. Victima se deplasa pe motocicletă împreună cu un alt bărbat, în vârstă de 60 de ani, și, la un moment dat, s-a izbit de zidul unui gard.

UPDATE: Motociclistul care a decedat în poligonul auto de la Ulmi este colonelul ISU pensionat  Bogdan Georgian Pușcoi, cel care, în anul 2020, a retras autorizația de funcționare pentru stația GPL care a explodat în data de 26 august 2023 la Crevedia. 

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

„Armonii de primăvară”, concert cu acces gratuit organizat la Târgoviște

Publicat

pe

Joi – 23 aprilie 2026, Centrul Județean de Cultură Dâmbovița organizează, la Muzeul de Istorie din Târgoviște, concertul de muzică clasică „Armonii de primăvară”.

Evenimentul va începe la ora 18:00 și va fi susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”. Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Dâmboviţa

Corneliu Ștefan, prim-vicepreședinte PSD: Nu am făcut alianță cu o persoană, votăm pentru români!

Publicat

pe

Guvernul Bolojan este pe butuci. Reprezentanții Partidului Social Democrat s-au hotărât până la urmă să-l dea jos de pe soclu pe premierul Ilie Bolojan. După cum a precizat Corneliu Ștefan, președintele PSD Dâmbovița, astăzi este un moment politic important, care înseamnă, mai presus de toate, responsabilitatea de a pune pe primul loc oamenii și existența pe care o duc zi de zi.

„PSD are de luat o decizie esențială, iar mesajul meu este clar. Nu votăm împotriva cuiva și nu am făcut alianță cu o persoană. Votăm pentru România și pentru români. Și tot astăzi vedem cum cei care, ani la rând, au fost împotriva PSD cer acum ca PSD să rămână la guvernare, iar comunitățile online care criticau PSD la fiecare pas au ajuns să se mobilizeze și să organizeze mitinguri pentru un guvern din care noi să facem parte. Însă, toți cei care vor să iasă în stradă ar trebui să înțeleagă un lucru simplu: nu mai este loc nici de propagandă, nici de scandal. Nu vorbim despre partide sau capital de imagine, ci despre românii care suportă consecințele unor decizii iresponsabile.

Oamenii simt asta în fiecare zi: la pompă, unde carburanții s-au scumpit și nu s-a vrut să se intervină la timp; la magazin, unde aceste scumpiri se văd direct în prețuri; acasă, unde cheltuielile cresc, iar veniturile nu mai țin pasul. În multe cazuri, impozitele și taxele locale au fost majorate peste limitele suportabile pentru unele familii.

În același timp, firmele sunt puse sub presiune: unele concediază, altele închid. Tot mai mulți antreprenori spun deschis, inclusiv pe rețelele de socializare, că le este tot mai greu și că nu știu ce se va întâmpla cu ei și cu angajații lor.

Pensiile nu au fost indexate, măsurile de sprijin pentru categoriile vulnerabile au fost reduse, iar nota de plată este suportată de seniori, salariați, familii și mediul privat. Iar acum se vorbește și despre privatizări, fără să se țină cont de importanța națională a acestor companii. În interesul cui?

Când vezi că oamenii contează mai puțin decât calculele și că măsurile bune propuse de PSD sunt ignorate, nu mai e loc de compromisuri.Astăzi nu se votează pentru un partid.Astăzi se votează pentru români”, este mesajul transmis de prim-președintele PSD Corneliu Ștefan.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite