Connect with us

ACTUALITATE

Două posturi de ofițer, disponibile la Jandarmeria Teleorman. Detalii aici!

Publicat

pe

Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Teleorman scoate la concurs două posturi de subofițer prin încadrare directă, din sursă externă sau rechemare în activitate.

• 1 post de subofițer operativ principal – Serviciul Resurse Umane
• 1 post subofițer tehnic principal – Serviciul Comunicații și Tehnologia Informației.

Termen limită de înscriere a candidaților și depunerea dosarelor de recrutare este de 31 iulie 2024, exclusiv online la adresa de e-mail a unității: resurseumane@jandarmeriateleorman.ro

Candidații trebuie să aibă cetăţenia română cu domiciliul în România și să fie absolvenți de studii medii.

Anunțurile în integralitate și mai multe detalii precum: condițiile ce trebuiesc îndeplinite, formularele și modelele documentelor costitutive ale dosarului de recrutare, informații referitoare la probele de concurs, tematica și bibliografia se regăsesc urmând link-urile de mai jos:

https://hub.mai.gov.ro/recrutare/anunt/view?id=3911
https://hub.mai.gov.ro/recrutare/anunt/view?id=3926

precum și pe site-ul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Teleorman www.jandarmeriateleorman.ro la secțiunea Carieră – Anunțuri angajări

Pentru întrebări vă stăm la dispoziție la numărul de telefon la 0247.311.055, interior 24557 – Serviciul Resurse Umane.

COMPARTIMENTUL INFORMARE, RELAŢII PUBLICE ŞI CU PUBLICUL

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Membrii și simpatizanții ACT din mai multe județe au protestat în fața Poliției Prahova

Publicat

pe

Manifestație fără precedent în România! Reprezentanții unui partid politic au protestat în fața unui inspectorat de poliție. Așa ceva nu s-a mai întâmplat până acum în țara noastră. Este un semn că democrația și libertatea de exprimare nu funcționează la întreaga capacitate, iar unele instituții ale statului se implică prea mult, până la îmbrățișarea formei de abuz, în activitățile de natură civică sau politică.

Reprezentanții Partidului Acțiunea Conservatoare, după cum au anunțat, au protestat aseară, începând cu ora 19:00, în fața IPJ Prahova, ca urmare a intimidării și hărțuirii membrilor și simpatizanților ACT – după cum s-au exprimat.

La mitingul de la Ploiești a fost prezent și europarlamentarul Claudiu Târziu, președintele Partidului Acțiunea Conservatoare. A spus liderul ACT că libertatea de exprimare nu trebuie transformată în infracțiune.

La protestul de ieri s-au adunat membri și simpatizanți ACT din București, Argeș, Buzău, Dâmbovița, Vâlcea și Prahova. Acțiunea, consumată pașnic, cu respectarea legii, a fost îndreptată împotriva abuzurilor și intimidărilor la care au fost supuși cei care au promovat inițiativa civică Stop Vexler. Totul a plecat de la faptul că polițiștii prahoveni s-au sesizat din oficiu și au deschis un dosar penal în urma apariției, pe DN1, a unor panouri cu mesajul „StopVexler.ro”.

„Am venit aici pentru a transmite un mesaj clar Inspectoratului de Poliție Județean Prahova: nu acceptăm intimidarea, nu acceptăm hărțuirea membrilor și simpatizanților noștri, care nu au făcut decât să promoveze o acțiune civică în apărarea interesului național”, a declarat Claudiu Târziu.

Inițiativa civică „Stop Vexler” a fost demarată în urmă cu șase luni. Reprezentanții Partidului Acțiunea Conservatoare strâng semnături pentru oprirea efectelor Legii 241/2025, pe care o consideră a fi o lege nedreaptă, abuzivă și periculoasă pentru libertatea de exprimare.

„Vrem să punem stop acestei legi ticăloase. Vrem ca ea să nu mai producă efecte și să nu mai trimită oameni în pușcărie pentru o opinie. Într-o Românie democratică, cetățenii nu trebuie să fie anchetați pentru că își exprimă convingerile sau pentru că susțin o inițiativă civică”, a mai afirmat Claudiu Târziu.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

ACTUALITATE

Spitalul Județean de Urgență Târgoviște angajează medici specialiști

Publicat

pe

Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște organizează concurs pentru ocuparea, pe durată nedeterminată, cu normă întreagă, a posturilor vacante de execuție de medic specialist pentru:
● Secția Medicină Internă ‒ 1 post;
● Secția Medicină Internă ‒ Compartiment Nefrologie ‒ 1 post;
● Compartiment Boli Cronice ‒ 1 post;
● Secția Neurologie ‒ 2 posturi;
● UPU-SMURD ‒ 7 posturi;
● Secția Geriatrie și Gerontologie ‒ 1 post;
● Ambulatoriu integrat ‒ Cabinet Neuropsihiatrie infantilă ‒ 1 post;
● Secția O.R.L. ‒ Compartiment Chirurgie O.M.F. ‒ 1 post.

VIDEO

Dosarele de înscriere la concurs se depun la Serviciul RUNOS, la sediul Spitalului Județean de Urgență Târgoviște, str. Tudor Vladimirescu nr. 48, județul Dâmbovița.

Relații suplimentare la numărul de telefon 0245.631.582, int. 1843, pe pagina de internet www.spitaldb.ro-concursuri sau la adresa de email sptadmin@spitaldb.ro.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite