Connect with us

Ialomiţa

A căzut într-un canal de colectare a dejecțiilor

Publicat

pe

Un bărbat de 55 de ani a decedat, în această după-amiază, ca urmare a faptului că a căzut într-un canal de colectare a dejecțiilor, în localitatea Traian, județul Ialomița.

La fața locului au acționat pompierii din Slobozia, cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și un container multirisc. De asemenea, li s-au alăturat un echipaj de la Serviciul Județean de Ambulanță și elicopterul SMURD.

La extragerea din canal, bărbatul prezenta leziuni incompatibilitate cu viața. Cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ialomiţa

Femeie de 76 de ani găsită carbonizată într-o casă mistuită de foc

Publicat

pe

O femeie de 76 de ani a fost găsită carbonizată într-o casă cuprinsă de flăcări în localitatea Munteni Buzău, din județul Ialomița. Nenorocirea s-a întâmplat noaptea trecută, în jurul orei 01:00.

La fața locului au intervenit pompierii de la Detașamentul din Slobozia. Incendiul se pare că a pornit de la o țigară aprinsă lăsată nesupravegheată.

Când au sosit militarii, flăcările cuprinsese întreaga locuință. Pompierii s-au luptat aproximativ 5 ore cu flacările care au distrus casa pe o suprafață de peste 130 mp.

Din nefericire, într-una dintre camerele casei a fost găsit corpul carbonizat al unei femei cu vârsta de aproximativ 76 de ani.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Ialomiţa

Magazin de îmbrăcăminte din Slobozia a fost distrus de flăcări

Publicat

pe

Pompierii de la Detașamentul din Slobozia, județul Ialomița, au intervenit, ieri după-amiază, pentru stingerea unui incendiu care a izbucnit într-un magazin de îmbrăcăminte situat în zona Bazar din municipiu.

La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta prin ardere mocnită, cu degajări mari de fum. Pentru stingerea focului și îndepărtarea efectelor negative, militarii au acționat aproximativ trei ore.

Flăcările au distrus magazinul și articolele textile din interior. Incendiul se pare că ar fi pornit de la un scurt circuit la contorul electric.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite