Connect with us

Giurgiu

Apel la solidaritate. O mamă are nevoie de ajutor să se întoarcă sănătoasă la fetița ei!

Publicat

pe

Câți colegi suntem în MAI? Dacă am pune toți câte 10 lei în conturile lui Andrei, în jumătate de oră îi salvăm soția! O mamă are nevoie de ajutor ca să se întoarcă sănătoasă la fetița ei. Știu că nu mai aveți bani, că v-am secătuit în ultima perioadă, dar minunea e în mâinile noastre. Trebuie să încercăm!

Așa începe apelul la solidaritate lansat de polițistul Dani Cek din Brașov, în sprijinul unui coleg de la Biroul de Investiții Criminale din cadrul IPJ Giurgiu – Gavrilă Andrei, care trece prin momente dificile.

„În decembrie anul trecut, Andrei a primit vestea care i-a zguduit familia: soția sa, Alexandra, a fost diagnosticată cu cancer la sân, cu multiple metastaze. De atunci, viața lor s-a transformat într-o cursă contracronometru: ședințe de chimioterapie, tratamente costisitoare și pregătiri pentru cel puțin două intervenții chirurgicale esențiale și urgente.

Au o fetiță de doar 8 ani, Amalia, elevă în clasa I, care are nevoie de părinții ei sănătoși și puternici. Deși Andrei și Alexandra luptă cu toată forța, realitatea financiară apasă din ce în ce mai tare. Tratamentele, drumurile la București și medicamentele nedecontate au dus la împrumuturi bancare, iar orice ajutor, oricât de mic, poate face diferența.

Acum este momentul să fim mai mult decât colegi. Să fim frați de arme și oameni. Haideți să arătăm că familia în uniformă este mereu unită! Fiecare donație, fiecare share poate aduce un strop de speranță. Împreună putem face ca această familie să treacă peste cea mai grea misiune din viața lor. Dacă nu noi, atunci cine? Dacă nu acum, atunci când?”.

Conturi pentru donații
Titular: Andrei Alin Gavrilă
IBAN: RO93 INGB 0000 9999 0625 7871
Banca: INGB Centrală
Moneda: RON
Cod SWIFT/BIC: INGBROBU

Revolut:
Număr telefon: 0799.733.990
IBAN: RO74 REVO 0000 1315 3811 3592

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Giurgiu. A fost deschis un Centru Local Suplimentar de Permise și Înmatriculări Auto în orașul Mihăilești

Publicat

pe

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Giurgiu a deschis, ieri – 28 aprilie 2026, un punct de lucru în orașul Mihăilești. La eveniment a fost prezent și Cătălin Predoiu – vicepremier și ministru al Afacerilor Interne, fiind vorba despre un proiect de descentralizare a serviciilor publice.

Noul punct de lucru deservește zona de nord a județului Giurgiu, mai precis 100.000 de locuitori care nu mai sunt nevoiți să se deplaseze până în municipiul Giurgiu. Oamenii își pot rezolva aproape de casă toate problemele legate de mașină sau permis, de la depunerea dosarelor pentru înmatriculări și radieri, până la preschimbarea permisului de conducere sau obținerea numerelor provizorii.

Demersurile pentru deschiderea acestui centru au fost începute în urma cu aproximativ trei luni de către prefectul județului Giurgiu – Ion Ghimpețeanu.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Giurgiu

Doi tineri au decedat într-un accident de circulație petrecut în județul Giurgiu

Publicat

pe

Tragedie, aseară, în jurul orei 22:40, în județul Giurgiu. Doi tineri au murit în urma unui accident de circulație petrecut pe DJ 601. Este vorba de o adolescentă de 16 ani și de un băiat de 21 de ani, ambii din comuna Roata de Jos, județul Giurgiu. Cele două victime se aflau într-un autoturism la volanul căruia se afla un tânăr de 24 de ani, din București.

Se pare că șoferul mașinii, care circula din direcția Videle – Mârșa, nu a adaptat viteza de deplasare, iar într-o curbă a intrat violent într-un microbuz condus de un bărbat de 39 de ani, din județul Teleorman.

Echipajele medicale sosite la fața locului nu au mai putut face nimic pentru minora de 16 ani și tânărul de 21 de ani. Leziunile produse erau incompatibile cu viața. Un bărbat de 39 de ani, care se afla în microbuz a fost transportat la spital.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite