Connect with us

POLITIC

Comentarii la rece. Piedone a dat iama prin spitale. Se aude că i s-a cerut s-o lase mai moale…

Publicat

pe

Am urmărit cu maximă atenție ce se întâmplă acum la ANPC, adică la Agenția Națională pentru Protecția Consumatorilor. Mai ales după ce a fost uns președinte renumitul Piedone. Nu a luat mandat de parlamentar în Giurgiu, dar are unde să-și epuizeze acum energia și rezerva sa consumabilă, până la urmă, de a face bine! Și a început bine. Acum, fie vorba între noi, în România totul pornește merituos, cu rezultate, dar, pe măsură ce te avânți în problematică, te împotmolești. Singur sau ajutat! De cele mai multe ori, când ești perseverent și consecvent, te mai ajută și alții. Este datoria lor. Așa ajungem la proverbialul „orice minune ține trei zile”. Piedone s-a pus pe treabă. A intrat cu excavatorul ANPC în mai multe instituții de stat și private, dar tot încârligate cu statul, unde a găsit mari deficiențe. Unde o fi găsit excavatorul ăsta? Era în dotarea ANPC, dar nu îl folosea nimeni? Căzuseră oamenii pe tânjală? De unde! Nu voiau să deranjeze prea mult. Acum, a venit Piedone și a deschis „Cutia Pandorei”. A dat iama prin mall-uri, cămine de bătrâni, prin spitale… Deja a deranjat mult. Au sărit, să zic în sus, ministrul Sănătății, secretari de stat, manageri de spitale. Acu-acu, i se pune sabotul de frână. Am înțeles că se pregătea să atace și școlile. Programul acela interesant cu cornul, laptele și mărul. Mare durere și aici. E jale! Stați să vedem dacă mai ajunge Piedone și în acest sistem. Sunt multe interese la mijloc. Cred că jocul său va lua sfârșit. Curând!


Băi, nu trebuie să te pui cu Coaliția, chiar dacă este șleampătă și merge într-o parte privind cu ochiul semideschis spre Bruxelles, de unde așteaptă lumină. Uite, se aude că lui Tony Greblă, președintele Autorității Electorale Permanente, judecătorul acela tare pe care sistemul a vrut să-l înfunde rău, i s-a pus gând rău. Coaliția vrea să-l demită din funcție. A jucat greșit. După anularea alegerilor prezidențiale, Toni Greblă ar fi declarat că scrutinul electoral, din punctul său de vedere, a fost organizat impecabil. Se pare că această declarație nu a plăcut puterii. A fost în totală contradicție cu directivele alianței, cu formatul de acțiune anti-suveraniști, extremiști și ce o mai fi pe acolo. Și nu a fost numai atât! În spațiul public, ar fi apărut niște fotografii în care Toni Greblă se afla în compania lui Călin Georgescu și a lui George Simion. La tăiatul unui porc. Se întâmpla cu trei ani în urmă. Ce mai contează! Mințile care fac și desfac în Coaliție l-au văzut deja rupt de echipă. Fotografia președintelui AEP lângă Călin Georgescu și George Simion la o petrecere cu accente familiare este rupere. Gaură în stratul de imagine și așa firav. Nu este de mirare dacă, mâine-poimâine, auzim că Toni Greblă și-a depus demisia. Așa se procedează. Ți se cere să recurgi la harakiri. E mai demn. Dacă refuzi, ești executat!

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

POLITIC

AUR demararează procedura de suspendare a președintelui Nicușor Dan

Publicat

pe

Gata! AUR a început războiul cu actuala guvernare și cu președintele Nicușor Dan! Consiliul Național de Conducere al Alianței pentru Unirea Românilor a decis astăzi, 1 iulie 2026, în cadrul ședinței extraordinare organizate în municipiul Alexandria, județul Teleorman, să pornească demersurile de suspendare a președintelui Nicușor Dan și începerea procedurilor pentru organizarea alegerilor anticipate.

Toți cei 135 de membrii ai conducerii AUR au votat, în unanimitate, demararea procedurii de suspendare a președintelui Nicușor Dan și a dialogului cu celelalte forțe politice în acest sens. Printre motivele care stau la baza acestui demers se numără excluderea unei părți importante dintre români din luarea deciziilor care privesc viitorul țării, dar și refuzul privind nominalizarea celei de-a doua propuneri de prim-ministru, așa cum este constituțional.

Totodată, membrii CNC AUR au votat, în unanimitate, pentru reîntoarcerea la popor prin începerea procedurilor în privința alegerilor anticipate – se precizează într-un comunicat transmis de AUR.

Conducerea Alianței pentru Unirea Românilor a mai hotărât să nu voteze niciun guvern de coaliție, propus de Nicușor Dan.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Dâmboviţa

Senator Ciprian Iacob: Parlamentarii AUR nu intră în vacanță, vor fi printre oameni

Publicat

pe

Senatorul AUR Ciprian Iacob ne informează că parlamentarii acestui partid nu vor intra în vacanță, mai ales că situația socio-politică și economică din România nu este una roză. Ne spune Ciprian Iacob că reprezentanții AUR, în lunile iulie și august, vor fi printre oameni.

„Vom fi în județe, în mijlocul românilor, pentru dialog direct, soluții concrete și inițiative legislative pornite din realitatea comunităților locale. Pentru noi, părerea poporului contează”, a transmis senatorul AUR Dâmbovița Ciprian Iacob.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite