ACTUALITATE
Comunicat de presă: PNRAS Școala „Stan Ștefan” Vlădeni, județul Dâmbovița
ACTUALITATE
Schimbări de la 1 iulie 2026 în legătură cu proba teoretică pentru obținerea permisului de conducere

Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița informează cetățenii că, începând cu data de 1 iulie 2026, intră în vigoare prevederile art. VIII pct. 3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 7/2026, care modifică art. 106² alin. (1) din O.U.G. nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.
Astfel, începând cu această dată, testul de verificare a cunoașterii regulilor de circulație nu va mai fi susținut la sediul Serviciului Rutier, ci la sediul oricărui serviciu public comunitar regim permise de conducere și înmatriculare a vehiculelor din țară.
În județul Dâmbovița, testul va fi susținut la sediul Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Dâmbovița, din incinta Dâmbovița Mall, situat pe Bulevardul Regele Ferdinand I, Nr. 6, din municipiul Târgoviște.
Cetățenii sunt invitați să se informeze în prealabil cu privire la programul de lucru și condițiile de prezentare la serviciul ales.
ACTUALITATE
Incendiu la un punct de transformare electrică din Pucioasa. Pompierii au evacuat 50 de persoane

Incendiu violent, în această după-amiază, în orașul Pucioasa, județul Dâmbovița. Focul a izbucnit la un punct de transformare electrică. Din cauza degajărilor mari de fum, populația a fost avertizată printr-un mesaj Ro-Alert.
Pompierii de la ISU Dâmbovița au intervenit la fața locului cu cinci autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de suport logistic și o ambulanță SMURD.
Ca măsură de siguranță, au fost evacuate 50 de persoane aflate în proximitatea incendiului.

ACTUALITATEacum 5 zileTânăra din imagine este căutată de Poliție. Sună la 112 dacă ai văzut-o!
Dâmboviţaacum o săptămânăPrimar Voinești: Ce se întâmplă în Parlamentul României este cea mai mare bătaie de joc la adresa românilor!
Dâmboviţaacum o ziAccident rutier mortal în comuna Moțăieni
ACTUALITATEacum 2 zileCristina Sima revine la conducerea Casei de Sănătate Dâmbovița
ACTUALITATEacum o săptămânăAgricultura românească, în pericol. Semnal de alarmă tras de reprezentanții Cooperativei Caprirom Sud Muntenia
Dâmboviţaacum 5 zileTârgoviște. Șofer băut a intrat cu mașina într-o căruță. Cinci persoane au ajuns la spital
ACTUALITATEacum o săptămânăModalitățile de plată a facturilor către Compania de Apă Târgoviște Dâmbovița
ACTUALITATEacum o săptămână„Vara campionilor”, maraton cultural, artistic și sportiv la Gura Ocniței!
























