Connect with us

SOCIAL

Casă, mistuită de flăcări în Ciurari-Deal, județul Teleorman

Publicat

pe

Aseară, în jurul orei 20:40, s-a dat alarma în satul Ciurari-Deal, județul Teleorman. O casă a fost cuprinsă de flăcări. În momentul în care flăcările au izbucnit, proprietarul imobilului nu se afla acasă. Vecinii sunt cei care au anunțat autoritățile și au sărit imediat în ajutor.

La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda de Intervenție Roata de Jos (ISU Giurgiu) și cei de la Detașamentul Videle (ISU Teleorman), cu două autospeciale de stingere și o cisternă.

Când au ajuns militarii, incendiul se manifesta pe o suprafață de aproximativ 80 mp. Au fost mistuite de foc acoperișul, două camere, un hol și o parte dintr-o anexă gospodărească.

Pompierii au reușit să salveze doi câini și să protejeze de flăcări alte două dormitoare, o bucătărie și o anexă. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost jarul căzut din sobă pe materialele combustibile din apropiere.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

SOCIAL

Trei tâlhari reținuți de polițiștii din Teleorman

Publicat

pe

Trei bărbați au fost reținuți ieri, 7 iunie 2026, pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată. Indivizii respectivi, în noaptea de 6 iunie, purtând cagule pe cap și înarmați cu arme albe, au intrat în casa unui cetățean din comuna Beciu și sub amenințarea cu cuțitele i-au cerut să le dea toți banii pe care îi are în locuință și bunurile de valoare.

Polițiștii de la Secția Rurală din Lunca, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Turnu Măgurele, au declanșat imediat cercetările. Tâlharii au fost depistați rapid. Ba mai mult, în urma perchezițiilor efectuate la domiciliile acestora din comuna Sprâncenata, județul Olt, oamenii legii au reușit să recupereze o parte din bunurile sustrase și să le redea păgubitului.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Argeș

Tânără de 19 ani, agresată sexual pe stradă, ziua, într-un loc public

Publicat

pe

Un bărbat de 56 de nu, din Țițești , județul Argeș, a fost reținut de polițiști pentru săvârșirea infracțiunii de agresiune sexuală.

Cel în cauză, în dimineața zilei de 29 mai 2026, în jurul orei 08:30, a sărutat pe obraz și a mângâiat pe spate, cu forța, o tânără de 19 ani, pe o stradă din Mioveni, într-un loc public.

Cercetările continuă sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești pentru stabilirea întregii activități infracționale și a tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite