Connect with us

Ialomiţa

Incendiu într-un magazin de îmbrăcăminte și încălțăminte din Slobozia

Publicat

pe

Un magazin din Slobozia, județul Ialomița, în care erau vândute articole de îmbrăcăminte și încălțăminte, electrice, jucării, papetărie, a luat foc, aseară, în jurul orei 21:10. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta cu flacără deschisă și degajări mari de fum. Pompierii au stopat extinderea focului la vecinătăţi.

La fața locului au fost alocate două autospeciale de stingere, una de descarcerare, una de primă intervenție și comandă și o ambulanță SMURD. Cauza de producerea a incendiului este în curs de stabilire – ne informează ISU Ialomița.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ialomiţa

Băiețel de 8 ani, fugit de acasă, a fost lovit mortal de un tren

Publicat

pe

Foto cu caracter ilustrativ (Sursa: gândul.ro)

O adevărată tragedie s-a produs astăzi, 9 iulie 2026, în sânul unei familii din municipiul Fetești, județul Ialomița. Totul a pornit de la plecarea voluntară de acasă a unui băiețel de 8 ani. Dispariția a fost reclamată autorităților de către tatăl copilului. Imediat, polițiștii de la Biroul din Fetești au pornit căutările.

După aproximativ 10 minute de la demararea acțiunilor de căutare, polițiștii au fost sesizați de către mecanicul unui tren care circula pe ruta București-Constanța cu privire la faptul că, în zona Gării Borcea, ar fi accidentat un minor.

În urma verificărilor efectuate în perimetrul gării a fost găsit decedat un copil. Era chiar băiețelul de 8 ani care plecase de acasă și era căutat de familie și de oamenii legii.

Polițiștii, sub coordonarea unui procuror, au demarat cercetările în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor care au condus la producerea acestei tragedii.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Reclama
Cititi mai mult

Ialomiţa

Șarpe de 1,5 metri, capturat dintr-un aragaz. VIDEO

Publicat

pe

O femeie în vârstă de 59 de ani, din localitatea Axintele, județul Ialomița, a sunat, ieri după-amiază, la 112 și a solicitat sprijinul autorităților în vederea capturării unui șarpe descoperit în locuința sa.

La fața locului s-a deplasat un echipaj de jandarmi care, după efectuarea unor căutări, au descoperit reptila în interiorul unui aragaz. Șarpele, care avea aproximativ 1,5 metri lungime și o greutate estimată la 5 kilograme, a fost capturat în condiții de siguranță, fără a pune în pericol persoanele aflate în locuință.

După prindere, reptila a fost transportată și eliberată în habitatul său natural, într-o zonă sigură, departe de zonele locuite.

Reprezentanții Jandarmeriei reamintesc cetățenilor faptul că, în situația în care observă animale sălbatice sau reptile care pot reprezenta un pericol, este recomandat să nu încerce să le captureze sau să le îndepărteze pe cont propriu, ci să solicite sprijinul autorităților competente prin intermediul numărului unic pentru apeluri de urgență 112.

VIDEO

Reclama

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite