ANUNŢURI
Anunţ licitaţie închiriere spaţiu în incinta Policlinicii Titu

Consiliul Local al Oraşului Titu, cu sediul în Titu, strada Pictor Nicolae Grigorescu, nr. 1, judeţul Dâmboviţa, telefon/fax 0245.651.095 sau 0245.651.097, cod fiscal 4402590, organizează în condiţiile Legii nr. 215/2001, a administraţiei publice locale, licitaţie publică în vederea închirierii spaţiului – laborator an alize medicale, în suprafaţă de 62,49 mp, situat în incinta Policlinicii Titu, etajul I, oraş Titu, judeţ Dâmboviţa, bun aparţinând domeniului public al oraşului, pentru desfăşurarea de activităţi medicale – laborator analize medicale umane, conform Ordinului nr. 1301/2007, cod CAEN 8690.
Nivelul minim al chiriei lunare de la care porneşte licitaţia este de 2,0 euro/mp/lună. Perioada închirierii este de 5 ani, cu posibilitatea prelungirii cu jumătate din durata iniţială, prin acordul părţilor.
Documentaţia de atribuire poate fi procurată de la sediul Primăriei Oraşului Titu, Biroul P.A.P.A.D.P.P., în baza unei solicitări scrise.
Ofertele vor fi depuse până la data de 30.07.2018, ora 11:00, la Registratura Primăriei Oraşului Titu. Licitaţia va avea loc în data de 30.07.2018, începând cu ora 13:00, la sediul Primăriei Oraşului Titu.
Informaţii suplimentae se pot obţine la telefon 0245.651.095, fax 0245.651.097, e-mail primaiatitu@yahoo.com.
ACTUALITATE
S-au deschis înscrierile! Forumul Fondurilor și Finanțărilor pentru IMM-uri. Târgoviște, 24 septembrie 2026

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița vă invită la o zi întreagă dedicată unei întrebări esențiale pentru orice IMM: De unde îți finanțezi următoarea investiție și ce trebuie să pregătești de pe acum?
Patru paneluri, cu specialiști, studii de caz și sesiuni de întrebări:
- Harta finanțărilor 2021–2027 — Programul Regional Sud-Muntenia, digitalizare, eficiență energetică, internaționalizare. Ce apeluri sunt deschise acum și ce urmează.
- Finanțările europene după 2027 — bugetul 2028–2034, inteligență artificială, tranziție energetică, simplificarea accesării fondurilor.
- De la grant la investiție — contribuția proprie, TVA-ul, creditele-punte, garanțiile. Ce faci concret după ce ai câștigat proiectul.
- Inteligența artificială pentru decizii de business* — verificarea partenerilor, avertizare timpurie privind riscul de neplată, prognoza cash-flow-ului.
Lista vorbitorilor va fi anunțată în zilele următoare.
24 septembrie 2026
09:00 — 16:30
Universitatea Valahia din Târgoviște, Centrul Internațional de Conferințe (Corpul K), Sala Roșie
Taxa de participare: 300 lei + TVA. Include accesul la toate panelurile, mapa evenimentului, coffee break și prânz de lucru.
Tarif early bird: 250 lei + TVA pentru înscrierile confirmate până la 15 septembrie.
Membrii CCIA Dâmbovița beneficiază de tariful de 250 lei + TVA pe toată perioada înscrierilor.
Locurile sunt limitate!
Înscrieri: https://forms.gle/ECYa8Vy8xbVwyPHUA
info@cciadb.ro | 0245.210.318
ACTUALITATE
Completează chestionarul și stabilește agenda întâlnirilor „Antreprenorul în era AI”!

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița și Termene.ro construiesc împreună seria „Antreprenorul în era AI” – un program de întâlniri dedicat firmelor care vor să înțeleagă concret ce pot face cu inteligența artificială în activitatea de zi cu zi.
Înainte de a stabili temele următoarelor ediții, vrem să pornim de la dumneavoastră: ce instrumente folosiți deja, ce vă blocheaă și ce v-ar fi cu adevărat util într-o întâlnire de două ore.
Chestionarul durează 3 minute:
https://share.hsforms.com/1jTTLCEYWQy2eo3X2cblROw42hv7
Răspunsurile dumneavoastră configurează direct agenda evenimentelor din perioada următoare.
Dâmboviţaacum 2 zileTerorizat de vecini! Se întâmplă în Raciu, Dâmboviţa. Claxoane, motoare turate, petarde, țipete, înjurături. VIDEO
ADMINISTRAŢIEacum o săptămânăVoinești. Așa da! Confort și civilizație până-n vârf de deal, lângă pădure
Argeșacum 4 zileBărbat decedat după ce s-a răsturnat cu un ATV. A doua victimă a fost dusă la spital
ADMINISTRAŢIEacum o săptămânăTransport gratuit în Târgoviște, în fiecare zi de vineri, începând cu luna septembrie 2026
Dâmboviţaacum 5 zileMai mulți copii, tâlhăriți pe Bulevardul Constantin Brâncoveanu din Târgoviște. VIDEO
ACTUALITATEacum 21 de oreDâmbovița. Dan Alexandru Tică este noul inspector școlar general
Dâmboviţaacum o săptămânăBărbat decedat într-un accident de circulație la Cornățelu
Dâmboviţaacum o săptămânăVicepreședinte PSD Dâmbovița: Nu prin tăieri rezolvi deficitul. Doar PSD poate găsi soluții de ieșire din această criză!



























