Connect with us

Argeș

33 de persoane conduse la Poliţie, într-un dosar de trafic de minori şi de droguri!

Publicat

pe

Poliţiştii BCCO din Piteşti au efectuat, în această dimineaţă, nouă percheziţii în municipiul câmpulung, la domiciliile a opt persoane bănuite de săvârșirea de infracțiuni de trafic de minori și trafic de droguri de risc.

Anchetatorii au stabilit că, din 2018 până în prezent, cei în cauză ar fi determinat două minore să practice prostituția. Totodată, aceștia ar fi oferit minorelor diferite tipuri și cantități de droguri, atât în schimbul unor sume de bani, cât și în schimbul oferirii de servicii sexuale. De asemenea, polițiștii au stabilit că persoanele vizate ar fi comercializat droguri și altor persoane din municipiul Câmpulung.

33 persoane, printre care și martori, au fost conduse la sediul Poliției pentru audieri. Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din Poliția Română. La percheziţii au participat și jandarmi.

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

Autoturisme avariate de arborii doborâți de vânt în Pitești

Publicat

pe

Mai multe autoturisme au fost avariate, în această seară, în municipiul Pitești, ca urmare a fenomenelor meteo nefavorabile – ploaie și vânt.

Pompierii au executat următoarele misiuni:
– strada Calea București, degajare copac care punea în pericol traficul;
– Strada Aleea Căminelor, degajare copac căzut pe un autoturism;
– Aleea Salciei, degajare copac căzut pe carosabil;
– Bulevardul Petrochimiștilor, degajare crengi de copac căzute pe un autoturism;
– Strada Nicolae Dobrin, degajare copac căzut pe autoturism;
– Strada Gheorghe Doja, degajare crengi de copac căzute pe un autoturism.

UPDATE: Ora 20:50
Trei echipaje de pompieri de la Detașamentul Pitești intervin pe strada Ion Angelescu (Cartier Trivale) pentru degajarea unor elemente de acoperiș desprinse de pe o casă și căzute într-o curte. Până la acest moment, nu au fost identificate victime.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Argeș

Incendiu într-un bloc din Pitești, cartierul Exercițiu. O persoană a fost dusă la spital

Publicat

pe

Incendiu, în această după-amiază, într-un bloc din municipiul Pitești – Cartierul Exercițiu. Focul s-a manifestat în dormitorul unui apartament de la etajul 1. Au ars materiale textile și obiecte de mobilier.

La fața locului au fost alocate două autospeciale de stingere, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat. Echipajul medical a preluat și transportat la spital o persoană de sex masculin care prezintă arsuri la nivelul membrelor superioare și în zona feței. Preventiv, pompierii au evacuat din bloc șapte persoane.

Potrivit ISU Argeș, incendiu a izbucnit din cauza efectului termic al curentului electric.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite