Connect with us

Dâmboviţa

Trapper-ul Gheboasă a scăpat de arest. Este cercetat într-un dosar de trafic și deținere de droguri

Publicat

pe

Sursa foto: Știri de Cluj

Cântărețul de trap Gheboasă a scăpat de arest, dar este în continuare cercetat de procurorii DIICOT Dâmbovița, alături de alte 4 persoane care au fost reținute de oamenii legii pentru trafic de droguri.

Ancheta efectuată de polițiști și procurori a scos la iveală faptul că, în perioada iulie 2020 – februarie 2024, tinerii săltați de oamenii legii ar fi comercializat și oferit cu titlu gratuit canabis, cu diferite ocazii, unor consumatori, în special elevi din Capitală și din municipiul Târgoviște. Persoanele cercetate ar fi creat o rețea stabilă de clienți, cărora le oferea drogul de risc cu prețul de 50 de lei doza. Afacerea se făcea pe stradă.

În urma perchezițiilor efectuate la domiciliile celor cercetați, în București și în județul Ilfov, au fost ridicate cantități de canabis, mai multe grindere, un cântar de precizie, obiecte purtând urme de materie vegetală, telefoane mobile, precum și alte mijloace de probă.

Gheboasă este anchetat pentru săvârșirea infracțiunii de deținere, fără drept de droguri de risc, în vederea consumului propriu. Aceasta a fost depistat în noaptea de 29 februarie / 1 martie 2024, în municipiul București, având asupra sa droguri.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dâmboviţa

Senator Ciprian Iacob: România nu își mai permite experimente fiscale și poveri așezate pe cei care muncesc!

Publicat

pe

„România are nevoie de soluții coerente, nu de improvizații fiscale și decizii care apasă pe economie, antreprenori și cetățeni”, a precizat senatorul AUR Dâmbovița Ciprian Constantin Iacob. Spune parlamentarul că o direcție sănătoasă pentru România înseamnă să promovezi tinerii competenți, implicați, bine pregătiți, capabili să aducă energie, responsabilitate și viziune în administrație, economie și viața publică.

„Pentru repararea erorilor guvernării Bolojan, AUR propune un set de măsuri orientate către cetățean, relansare, eficiență și protejarea interesului național. Energie la prețuri competitive, prin valorificarea capacităților interne și accelerarea investițiilor strategice. Exploatarea responsabilă a resurselor naturale ale României, pentru dezvoltarea economiei și crearea de valoare adăugată în țară. Simplificarea vieții antreprenorilor, printr-un cadru fiscal stabil, predictibil și orientat spre profit. Reducerea evaziunii fiscale și revenirea treptată la un nivel de taxare suportabil pentru economie.

Un stat mai eficient, cu mai puțină risipă administrativă și instituții publice reorganizate pe criterii de competență. Protejarea producătorilor români și susținerea economiei locale. Atragerea integrală a fondurilor europene, negociate ferm în interesul României. Împrumuturi externe folosite exclusiv pentru investiții care dezvoltă infrastructura și producția națională. Echipe dedicate pentru atragerea investițiilor străine și repatrierea capitalului românesc. Investiții publice finalizate, nu proiecte blocate ani la rând din lipsă de decizie și management.

România nu își mai permite politici făcute din inerție, experimente fiscale și poveri așezate pe cei care muncesc, produc și investesc.România are nevoie de direcție, disciplină și curaj administrativ”, a transmis senatorul AUR Dâmbovița Ciprian Iacob.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Dâmboviţa

Deputat Aurelian Cotinescu: PSD a acționat constant pentru destrămarea coaliției de guvernare

Publicat

pe

Deputatul Aurelian Cotinescu a declarat astăzi că PNL intră în Opoziție cu intenția clară de a pune bazele unui pol politic reformator în România. Parlamentarul liberal a acuzat PSD de faptul că a acționat constant pentru destrămarea coaliției de guvernare formate anul trecut. Acum, mai spune Aurelian Cotinescu, Sorin Grindeanu trebuie să-și asume guvernarea și să nu mai fugă de răspundere, așa cum a făcut în ultimele luni.

„PNL își reafirmă angajamentele, pe care le va susține și în opoziție cu toate mijloacele parlamentare în perioada următoare, respectiv finalizarea obiectivelor din PNRR și adoptarea legislației pentru îndeplinirea jaloanelor, susținerea programului de relansare economică, Programul SAFE, procesul de aderare la OECD și menținerea echilibrelor bugetare”, a precizat deputatul PNL Dâmbovița Aurelian Cotinescu.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite