Connect with us

Argeș

Adolescenți din Crângurile – județul Dâmbovița, cercetați pentru o tâlhărie comisă în Pitești

Publicat

pe

Patru adolescenți, unul de 18 ani din Ștefănești, județul Argeș, doi de 15 ani și unul de 17 ani din Crângurile, județul Dâmbovița, sunt cercetați pentru tâlhărie calificată. Aceștia, în timp ce se aflau pe Bulevardul Republicii din municipiul Pitești, au atacat un tânăr și l-au deposedat de o brățară din aur.

Oamenii legii au reținut trei dintre tâlhari pentru 24 de ore, iar cel de-al patrulea a fost identificat și prins de polițiștii de frontieră. Avea de gând să fugă din țară. Acesta fost condus la Poliția Municipiului Pitești.

Ulterior, cei patru tineri au fost puși sub control judiciar pentru 60 de zile. Ancheta în acest caz este coordonată de un procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Argeș

Turistă rănită de un urs în zona Arefu, județul Argeș

Publicat

pe

Foto cu caracter ilustrativ

O femeie de naționalitate germană a ajuns la Spitalul Municipal din Curtea de Argeș cu o rană urâtă la unul dintre brațe. Turista, de aproximativ 31 de ani a fost atacat de un urs în zona campingului „Dracula” de pe pe teritoriul comunei Arefu.

La locul incidentului s-a deplasat o echipă de intervenție din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Argeș care i-a acordat tinerei primul ajutor până la sosirea ambulanței Mamiferul, la momentul sosirii patrulei de jandarmi, nu se mai afla în perimetrul campingului.

De precizat că, ieri, după-amiază, a fost semnalată prezența urșilor în orașul Mioveni și în comunele Bascov, Dâmbovicioara și Arefu. În zonele indicate, s-au deplasat echipaje ale Jandarmeriei și ISU Argeș, în vederea asigurării măsurilor de protecție. De asemenea, pentru avertizarea populației, s-au transmis mesaje Ro-Alert.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Argeș

Femeie, reținută de polițiști pentru că și-a bătut soacra!

Publicat

pe

Foto arhivă

O femeie de 40 de ani, din comuna Slobozia, județul Argeș, a fost reținută de polițiști pentru că și-a bătut soacra. Nora a fost ridicată și condusă în arestul IPJ Argeș de polițiștii de la Secția Rurală Rociu, pentru săvârșirea infracțiunilor de loviri sau alte violențe și amenințare. Scandalul s-a consumat în ziua de 11 iunie, în jurul orei 16:00, și a continuat în aceeași seară, aproape de ora 23:00.

Ieri – 13 iunie, nora agresivă a fost prezentată în fața procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Costești cu propunere de luare a unei măsuri preventive. Totodată, în cadrul verificărilor, a fost evaluată situația de risc, fiind emis un ordin de protecție provizoriu.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite