Connect with us

Dâmboviţa

Adolescentă din Răcari, omorâtă de iubit într-un hotel din București

Publicat

pe

Sursa foto: captură Antena 3

Întrega comunitate din Răcari a fost răvășită de durere, amestecată cu o stare de uimire groaznică, la aflarea veștii că o adolescentă din localitate, de 17 ani, elevă de liceu, a fost hăcuită cu un cuțit de bucătărie de iubitul său, un tânăr de 24 de ani.

Crima s-a consumat într-un hotel din Capitală, situat în cartierul Grozăvești unde fata a fost atrasă de prietenul său care, pe fondul faptului că tânăra voia să se despartă de el, să rupă legătura, a hotărât, dacă lucrurile nu intră în normal, să o ucidă.

Sursa foto: captură Antena 3

Din păcate, adolescenta a căzut în capcana criminalului. Cu siguranță, s-a gândit că dacă vine cu el la București, la hotel, îi va povesti pe îndelete intențiile sale și că el va înțelege. Nu a luat în calcul dezlănțuirea animalică a individului rănit în inimă. Gelozia s-a amestecat cu o furie extremă când a aflat că adolescenta și-a făcut un alt prieten.

Din datele prezentate de procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul București reiese că au petrecut mai multe ore împreună, discuții, certuri. Se pare că bărbatul nu a reușit să o convingă pe fată că trebuie să rămână împreună.

A ieșit din hotel și a mers la un magazin de unde a cumpărat cuțitul. Deja, în mintea lui se declanșase ireversibil reacția că trebuie să o ucidă. Lucru care s-a și întâmplat. Când s-a întors în camera de hotel, a tăbărât asupra fetei și a înjunghiat-o de mai multe ori. A lăsat-o întinsă pe pat până și-a dat ultima suflare, apoi s-a așezat lângă ea și și-a pus și el capăt zilelor. Ca într-un ultim gest macabru, de neînțeles, și-a îmbrățișat victima.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult
Reclamă
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ADMINISTRAŢIE

Primăria Titu execută lucrări de igienizare și refacere a marcajelor în parcările din oraș

Publicat

pe

Primăria Titu, din județul Dâmbovița, derulează în această perioadă ample lucrări de igienizare a parcărilor auto din oraș și de refacere a marcajelor. Vor fi curățate rând pe rând toate spațiile publice, așa cum s-a procedat și anul trecut. De altfel, edilul Laurențiu Costache ține foarte mult la estetica orașului, pe care și-l dorește cât mai curat și bine organizat. Și putem spune fără să greșim că s-au făcut pași importanți în această direcție de când Laurențiu Costache a preluat mandatul de primar, în octombrie 2024.

VIDEO

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

Dâmboviţa

Mobilizare la Malu cu Flori pentru căutarea unui bărbat dispărut de acasă

Publicat

pe

Pe parcursul nopții trecute, 7 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați de către un bărbat cu privire la faptul că tatăl său, MINCIUNĂ TOMA, în vârstă de 52 de ani, a plecat de la domiciliul său din comuna Malu cu Flori și nu s-a mai întors.

Semnalmente: 1,75 cm înălțime, 75 kg, păr șaten. În momentul plecării, bărbatul purta un tricou cu dungi multicolore, blugi gri și adidași maro.
Persoanele care dețin informații utile în vederea identificării bărbatului sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.

Urmărește Incomod Media și pe Google News

Cititi mai mult

 

 

 

PUBLICITATE

Cele mai citite